ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

ASUS Z170-WS nowa płyta dla stacji roboczych

W ofercie ASUSa dostępna będzie nowa płyta ATX przeznaczona do stacji roboczych – model Z170-WS. Wyposażona została w cztery pełnowymiarowe złącza PCI Express 3.0 z obsługą konfiguracji Multi-GPU oraz interfejsy USB 3.1, M.2 i U.2. Nie zabrakło także autorskich technologii, które mają za zadanie zwiększać wydajność, stabilność, łatwość użycia i możliwości aktualizacji. Firmy oraz profesjonalni użytkownicy uwolnią z nią potencjał najnowszych procesorów Intel® Core™ szóstej generacji.


Moc przetwarzania obrazu

Model Z170-WS został wyposażony w cztery złącza PCI Express 3.0 x16, które umożliwią zamontowanie do czterech dwuslotowych kart graficznych. Obsługuje konfiguracje 4-way NVIDIA® Geforce® SLI i AMD® CrossFireX, dzięki czemu sprawdzi się w zaawansowanych procesach obliczeniowych i profesjonalnych pracach graficznych. Płyta posiada dużo miejsca na najnowsze urządzenia pamięci masowej oparte na PCIe, karty RAID, urządzenia do przechwytywania wideo i wiele innych.

Najwyższe prędkości transferu danych

Zintegrowana łączność USB 3.1 i porty typu A oraz odwracalne typu C zapewnią najszybszy transfer danych przez USB, rzędu do 10Gbit/s — to dwukrotnie szybciej, niż w przypadku USB 3.0. Standard typu A nowej generacji jest w pełni wstecznie kompatybilny z obecnymi na rynku urządzeniami USB. Autorska technologia ASUS USB 3.1 Boost dodatkowo przyspiesza działanie USB 3.1, zapewniając jeszcze szybsze przesyłanie danych.

NVM Express (NVMe) uwalnia pełny potencjał najnowszych dysków SSD. Złącze U.2 dzięki opcji „podłącz i używaj” umożliwia proste i szybkie skorzystanie z prędkości do 32Gbit/s, jednocześnie zwalniając złącze PCIe dla innej karty rozszerzeń. Z170-WS została również wyposażona w dwa zintegrowane gniazda M.2 o przepustowości x4 PCI Express 3.0, które oferują prędkość do 32Gbit/s —transfer danych jest nawet 3,5-krotnie szybszy niż w przypadku tradycyjnych dysków SSD. Z dwoma gniazdami M.2 utworzymy konfigurację RAID 1 zapewniającą pełną niezawodność lub RAID 0, która pozwoli wykorzystać maksymalną wydajność, z prędkością odczytu i zapisu odpowiednio do 90 i 30 proc. szybszą niż w przypadku konfiguracji jednodyskowych.

Konstrukcja serwerowa

ASUS Z170-WS jest połączeniem innowacyjnej myśli technologicznej z wysokim poziomem niezawodności i żywotności. Dzięki kondensatorom polimerowym 12K i autorskim złączom zasilania ProCool, pozostaje chłodna nawet w trudnych warunkach. Komponenty te wynoszą wydajność energetyczną i trwałość produktu na najwyższy poziom.

Produkowane w Japonii kondensatory polimerowe 12K wytrzymują do 12 tysięcy godzin ekspozycji na temperatury sięgające nawet 105°C. To wartości o wiele wyższe, niż te generowane podczas codziennej pracy z komputerem. Zazwyczaj system osiąga do 65°C, a zakładana żywotność kondensatorów 12K określana jest na 1,2 milionów godzin — czyli ponad sto lat działania.

ProCool to nowe oblicze złącza zasilania stosowane wyłącznie w produktach ASUS. Zapewnia wyjątkowo bezpieczne połączenie z płytą główną i silniejsze w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Podnosi sprawność energetyczną: przekłada się na niższą impedancję, lepsze rozproszenie ciepła i niższą temperaturę operacyjną.

Q-Code Logger to narzędzie diagnostyczne, które pozwala szybko sprawdzić status systemu. Wystarczy podpiąć pendrive do przyległego portu USB i wcisnąć przycisk Q-Code Logger, a wszystkie rejestry zdarzeń ASUS Q-Code z obecnej sesji zostaną skopiowane na dysk – nawet jeśli system będzie wyłączony.

Płyta Z170-WS została przetestowana pod kątem obsługi szerokiej gamy profesjonalnych układów graficznych, rozwiązań sieciowych i RAID; zapewnia najszybsze prędkości, kompatybilność i elastyczność aktualizacji do wyższych modeli.

Dynamiczne dostrajanie dzięki rozwiązaniu 5-Way Optimization

Technologia 5-Way Optimization za pomocą jednego kliknięcia zmienia ustawienia całego systemu. Ta autorska technologia dynamicznie optymalizuje kluczowe parametry w oparciu o ich wykorzystanie w czasie rzeczywistym, gwarantując tym samym niezrównaną wydajność procesora, codzienną oszczędność energii, stabilne zasilanie i ciche działanie wentylatorów. Oferuje również możliwość dostosowania ustawień usług sieciowych i dźwięku do aktualnie używanych aplikacji.

KLUCZOWE INFORMACJE

  • Moc przetwarzania obrazu: cztery pełnowymiarowe złącza PCI Express 3.0 z obsługą czterech dwuslotowych kart graficznych NVIDIA GeForce SLI oraz AMD CrossFireX.

  • Najwyższe prędkości transferu danych: najnowsze USB 3.1 typu A i odwracalne typu C, a także U.2 i dwa porty M.2 dla transferu danych rzędu nawet do 32Gbit/s

  • Wyjątkowa konstrukcja serwerowa: kondensatory polimerowe 12K, złącze zasilania ProCool, Q-Code Logger i szeroko zakrojone testy kompatybilności i elastyczności aktualizacji

  • Dodatkowe autorskie funkcjonalności: rozwiązanie 5-Way Optimization, to dynamiczne dostrajanie i zwiększenie wydajności za pomocą jednego kliknięcia

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS Z170-WS będzie dostępna w Polsce pod koniec listopada br.
Sugerowana cena detaliczna: 1799 zł.

Źródło: ASUS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.