Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

Premiera GstarCAD 2016 zbliża się wielkimi krokami

Najnowsza wersja GstarCAD została oficjalnie zapowiedziana. GstarCAD 2016 ukaże się jeszcze w tym roku zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej. Premiera planowana jest na początek grudnia 2015 r.  Dzięki wielu istotnym udoskonaleniom program jeszcze bardziej ułatwi i przyśpieszy pracę wszystkich projektantów.

Pierwszym zauważalnym usprawnieniem w GstarCAD 2016 będzie znacznie zwiększona wydajność działania. Program posiada znacznie ulepszone przejścia pomiędzy modelem a układem. Poprawiono również działanie opcji przybliżania oraz oddalania okręgów i łuków. Dzięki temu, w trakcie wykonywania tych operacji,  wszystkie obiekty będą wyświetlane precyzyjnie, nawet te znajdujące się na bardzo złożonych i skomplikowanych rysunkach. Optymalizacja programu dotyczy także dokładniejszego  snapowania do charakterystycznych punktów i lepszej graficznej prezentacji obiektów. GstarCAD 2016 ma cechować  się aż 20% wzrostem wydajności, w trakcie wykonywania większości popularnych poleceń, takich jak m.in.:  Otwórz, Kopiuj, Przesuń, czy też Cofnij. Pozwoli to projektantom znacznie zaoszczędzić czas i odczuwalnie przyśpieszyć  proces projektowania.

Optymalizacja

Kolejnymi elementami w GstarCAD 2016, które postanowiono ulepszyć jest intuicyjność i łatwość obsługi. Użytkowników programu z pewnością pozytywnie zaskoczy  wiele zupełnie nowych możliwości  dynamicznego wprowadzania danych, jak np.  lepiej dostosowany  wiersz poleceń, pozwalający na szybsze i prostsze wprowadzanie poleceń. W GstarCAD 2016 znajdą się nowe możliwości edycji polilinii. Teraz po najechaniu kursorem myszy na uchwyt, ukaże się menu kontekstowe, w jasny i przejrzysty sposób prezentujące dostępne opcje.

dynamiczne wprowadzanie

W najnowszej odsłonie GstarCAD wprowadzona zostanie obsługa plików DGN ( format Bentley Systems MicroStation), które będzie można importować oraz dodawać jako podkład. Pojawią się także 2 nowe opcje związane ze snapowaniem obiektów: Odległość od punktu końcowego oraz Podziel na segmenty.

Na zakończenie warto wspomnieć o dodaniu do programu takich możliwości, jak: edytowanie brył 3D, odwrócone zaokrąglenie oraz ulepszeniu narzędzi służących do wymiarowania.

Ponadto zainteresownaym tym programem przypominamy o trwającej aktualnie promocji. Kupując GstarCAD 2015 do 31.11.2015 r., otrzymasz bezpłatną aktualizację do GstarCAD 2016.

Źródło: gstarcad.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.