Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Wzmocniony notebook z odłączanym ekranem

Panasonic zamierza wprowadzić na rynek pierwszy na świecie w pełni wzmocniony notebook z odłączanym ekranem. Model Toughbook CF-20 oprócz wytrzymałej konstrukcji wyróżniać będzie wysoka wydajność, a także wszechstronne zastosowanie, dzięki możliwości pracy w sześciu trybach.

Toughbook CF-20 to nowsza wersja flagowego modelu Panasonic CF-19. Urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesor 6 generacji Intel® Core vProTM. Model zaprojektowano z myślą o jak najszerszym zastosowaniu przez pracowników mobilnych.

Oferuje bogaty zestaw interfejsów oraz możliwość pracy w aż sześciu trybach. Ekran, dzięki wbudowanej baterii, po odłączeniu od jednostki bazowej samodzielnie pełni funkcję tabletu.

Model można też wykorzystać jako klasyczny notebook oraz w trybie prezentacji, a dzięki wbudowanemu uchwytowi da się go nie tylko nosić na ramieniu, ale także zawiesić na ścianie. Ponadto urządzenie można podłączyć do specjalnej stacji dokującej dla pojazdów, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności w czasie jazdy.

10-calowy ekran urządzania jest przystosowany do pracy zarówno w ostrym słońcu, jak i w czasie ulewnego deszczu, i może być obsługiwany nawet w rękawicach roboczych. Zapewnia czytelny obraz dzięki matrycy antyodblaskowej IPS oraz jasności na poziomie 800 cd/m2. Oferuje przy tym rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) i rozpoznaje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie.

Co więcej, w ofercie dostępny jest także opcjonalny digitalizator dotykowy, czyli niezwykle dokładny rysik pozwalający na pisanie lub rysowanie na ekranie komputera nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.

Za zwiększoną wydajność modelu CF-20 odpowiada najnowszy procesor Intel Core m5-6Y57 vProTM
(z pamięcią 4 MB, o częstotliwości 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel® Turbo Boost). Urządzenie nie posiada wbudowanego wentylatora.

Jest wyposażone w grafikę Intel® HD Graphics 515, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD. Model został oparty o system operacyjny Windows 10 Pro, lecz oferuje też możliwość przejścia na wersję Windows 7.

CF-20 oprócz wysokiej wydajności i odporności gwarantuje długi czas pracy dzięki baterii zasilającej tablet oraz możliwości wykorzystania opcjonalnej baterii ulokowanej pod klawiaturą. W ten sposób długość pracy całego urządzenia jest podwojona. Dodatkowo baterie pomiędzy tabletem a jednostką bazową można ze sobą wymieniać bez konieczności przerywania pracy urządzenia.

Aby zapewnić pracownikom mobilnym stałą łączność, Toughbook CF-20 został wyposażony w webkamerę 2MP z mikrofonem stereo oraz kamerę tylną 8 MP pozwalającą tworzyć dokumentację zdjęciową. Ponadto model oferuje możliwość implementacji modułu 4G LTE umożliwiającego połączenie z systemem zarządzania biurem (Office Management System), jak i personelem (Workforce Management System) oraz modułu GPS U-Blox 8 odpowiadającego za precyzyjną nawigację.

Panasonic Toughbook CF-20 posiada pełną gamę urządzeń peryferyjnych, aby zmaksymalizować wydajność pracowników – zarówno w biurze, jak i poza nim. Pojazdowa stacja dokująca jest wyposażona w antenę samochodową, zapewniającą możliwie najsilniejszy sygnał łączności w czasie jazdy.

Oferuje również replikację portów, co pozwala w pełni korzystać z funkcjonalności urządzenia po zadokowaniu. Co ważne możliwa jest konwersja urządzenia w tablet nawet, gdy znajduje się ono w stacji dokującej, a dla bezpieczeństwa może ono być również zablokowane - zarówno gdy pracuje w trybie notebooka, jak i „konwersji”, co daje możliwość bezpiecznej pracy i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS.

Toughbook CF-20 może też z powodzeniem pełnić rolę komputera stacjonarnego za sprawą pulpitowego replikatora portów. Oprócz tego wraz z modelem dostępna będzie ładowarka czteroportowa.

Podobnie jak inne modele Panasonic klasy fully rugged, Toughbook CF-20 wykorzystuje w obudowie stop magnezu. Urządzenie charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 i jest certyfikowane zgodnie z normą 
MIL-STD 810G. Dzięki temu model idealnie nadaje się do użytku w terenie, a jednocześnie jest bardziej mobilny niż kiedykolwiek. Waży zaledwie 1,76 kg w trybie notebooka, zaś sam tablet ok. 950 g, czyli znacznie mniej niż podobne urządzenia przemysłowe, ważące standardowo ok. 2 kg.

Notebook posiada zintegrowany uchwyt, dzięki czemu dodatkowe akcesoria do jego noszenia nie są potrzebne. Jednocześnie klawisze Toughbook CF-20 zostały powiększone o 16 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu, by ułatwić wprowadzanie danych.

Toughbook CF-20 jest przełomowym urządzeniem w ofercie Panasonic, zapewniającym większą mobilność i elastyczność niż kiedykolwiek. Łączy w sobie wydajny komputer stacjonarny, przenośny notebook, monitor służący do prezentacji oraz lekki i poręczny tablet. Dodatkowo za sprawą stacji dokujących i szeregu portów może być dowolnie dopasowany do potrzeb konkretnej branży i użytkownika. Dzięki temu będzie stanowił niezwykle wszechstronne i kompleksowe narzędzie pracy mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager - CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions.

Panasonic Toughbook CF-20 będzie objęty standardową 3-letnią gwarancją. Urządzenie będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od stycznia 2016 r. w cenie od 14 500 zł netto.

Źródło: Panasonic

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.