SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Edgecam 2015 R2 już wkrótce

Wkrótce pojawi się najnowsza wersja oprogramowania Edgecam, wspomagającego proces wytwarzania. Zawarto w niej szereg istotnych zmian ulepszających moduły CAD i CAM. Poprawki dotyczą zarówno frezowania, toczenia jak i modułu wycinania drutowego EDM.

Jednym z najważniejszych ulepszeń jest rozbudowa konfiguracji centr tokarskich oraz wprowadzenie nowego modułu "Obróbka Portu" w module 5-osiowym, przynoszącego znaczne oszczędności czasu.

Uogólniając - nowy Edgecam 2015 R2 zawiera ponad 50 usprawnień!

Nowe i ulepszone funkcje dostępne w Edgecam 2015 R2

Tokarka - Ustawienia

Udoskonalone polecenie ustawienia tokarki, pozwala na przejrzyste definiowanie obróbki na wrzecionie głównym i przeciwwrzecionie. Nowy sposób definicji obróbki na tokarkach wielokanałowych pomaga w prosty i przejrzysty sposób określić, które funkcje obróbki skrawania są aktywne oraz umożliwia zmianę aktywnego kanału. Natomiast polecenie ustawienia wrzeciona ułatwia edycję okna sekwencji i umożliwia definiowanie obróbki dla przeciwwrzeciona wysuniętego z pozycji bazowej.

Zaawansowany moduł 5-osiowy

Rozbudowany moduł 5-osiowy definiuje dedykowany cykl obróbki powierzchni walcowych wewnętrznych tzw. "Obróbka Port". Nowy cykl daje możliwość stosowania strategii zarówno obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej. Podczas generowania pojedynczej ścieżki narzędzia możliwe jest zastosowanie obróbki elementu z dwóch stron, co zwiększa elastyczność oraz możliwości zastosowania cyklu.

Rozbudowa cyklu pomiarowego dla otworów

Wykorzystanie cyklów pomiarowych np. otworu w Edgecam 2015 R2 daje znaczną oszczędność czasu. W przypadku wykrycia pozostawionych naddatków ścieżka narzędzia zostaje dopasowana automatycznie oraz jest korygowana względem naddatków obróbkowych. Cykl optymalizuje prędkości, a także np. zwiększa prędkość posuwu, gdy nie wykryto naddatku i narzędzie wykonuje ruch poza materiałem.

Symulacja gwintowania

Do nowej wersji wprowadzono w pełni kinematyczną symulację gwintowania, co pozwala użytkownikom na analizowanie gwintów stworzonych w cyklu gwintowania. Daje to możliwość kontroli jakości wykonanego gwintu, jego długości wraz z głębokością, jak również w gwintach wielozwojnych pozwala określić rozłożenie kolejnych wejść.

Ulepszona konfiguracja obrabiarek

Ulepszenie konfiguracji obrabiarek gwarantuje producentom możliwość uniknięcia potencjalnych kolizji podczas obróbki skrawaniem na tokarkach z wrzecionem głównym i przeciwwrzecionem. Jedną z nich jest możliwość zdefiniowania ruchu podwrzecionem i wrzecionem głównym w osi X obrabiarki. W ten sposób użytkownik może zwiększyć przestrzeń pracy obrabiarki, co w prosty i intuicyjny sposób pozwala wyeliminować kolizje.

Creo – parametryzacja w plikach

Nowe wsparcie dla Creo pozwala użytkownikom uruchomić oprogramowanie Edgecam z poziomu programu "Creo Parametric". Plik wynikowy zawiera wówczas cenne informacje o modelu, w tym dane gwintu.

Edgecam Workflow Solids (EWS)

Wiele ulepszeń wprowadzono do wewnętrznego systemu modelowania Edgecam Workflow Solids. Do tworzenia kołnierzy i rowków zdefiniowano w EWS narzędzie "dłutowanie", które szybko i łatwo dopasuje się do kształtu danego profilu. Użytkownik podając szerokość, głębokość oraz wskazując profil - w prosty i intuicyjny sposób tworzy nową geometrię.

Edgecam 2015 R2 wprowadza możliwość automatycznego dodawania wiązań i wymiarów w EWS, poprzez polecenie Analiza Szkicu. Użytkownicy zaoszczędzą znaczną ilość czasu dzięki tworzeniu szkiców z plików DXF / DWG.

Moduł do obróbki wycinania drutowego Wire EDM

Wire EDM korzysta z bardziej zaawansowanej kontroli dla 2- i 4- osiowego wycinania drutowego. Dodano min. złagodzenie naroży, ale zaoferowano 4 warianty komendy.

Od swojej pierwszej wersji Edgecam cykl wycinania drutowego EDM obsługuje przerwy w ścieżce w celu wprowadzenia przewinięcia drutu oraz wykonania mostków. Polecenie to zostało rozszerzone w 2015 R2. Teraz system automatycznie generuje wiele mostków dla dużych, ciężkich lub złożonych elementów.

Wykrywanie kolizji

Najnowsza wersja zapewnia dodatkowo wykrywanie kolizji poprzez kontrolę powiązań ruchów roboczych i szybkich pomiędzy wszystkich cyklami frezowania. Ruchy łączeń są teraz automatycznie sprawdzane w stosunku do półfabrykatu i uchwytu. W miejscach, gdzie są wykrywane kolizje, narzędzie wycofuje się na wysokość bezpieczną. W oparciu o informacje zawarte w magazynie narzędzi wybrany frez będzie odsuwany na bezpieczną odległość.

Wsparcie dla sond M&H

Nowe jak i istniejące cykle pomiarowe objęto wsparciem dla pomiaru sondami M&H.

Edgecam 2015 R2 obsługuje sondy z M&H. Użytkownicy mogą dokonywać pomiary obrabianych przedmiotów i symulować ruchy sondy w sześciu odrębnych cyklach pomiarowych. Każdy cykl został również wzbogacony o osiem nowych funkcji, co daje większe możliwości uzyskania danych podczas kontroli.

Źródło: Nicom

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.