DPS Forum 2017 - SOLIDWORKS 2018
Targi EUROTOOL 2017
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Nowe plotery Canon imagePROGRAF dla CAD

Canon zaprezentował dziś trzy nowe plotery wielkoformatowe imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850, które zapewniają niezawodny, precyzyjny i wydajny druk do zastosowań CAD dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej (AEC) i reprograficznej.

Nowe plotery charakteryzują się najwyższą w tej klasie urządzeń funkcjonalnością i wydajnością w obszarze druku technicznego z roli. Architektura systemowa najnowszej generacji sprawia, że drukarki zapewniają wysoką prędkość druku w nieprzerwanym cyklu pracy – do 42 sekund przy druku formatu A0 w trybie ekonomicznym – oraz umożliwiają wymianę zużytych tuszów w trakcie pracy urządzenia.

iPF850

Ploter imagePROGRAF iPF850 odznacza się wyjątkową wydajnością i użytecznością dzięki pojemnej tacy odbiorczej, która pomieści do 100 arkuszy papieru różnego formatu (maksymalnie A0). To sprawia, że maszyna osiąga jeszcze wyższą prędkość druku dokumentów i jednocześnie daje pewność, że otrzymane materiały nie będą pogięte lub pozawijane.

iPF850

Plotery iPF840 i iPF850 są wyposażone w dwa podajniki papieru z roli, które pozwalają z łatwością drukować jednocześnie na różnych typach i rozmiarach nośników do 44-cali. Dodatkowo, oba urządzenia posiadają funkcję automatycznego przełączania między różnymi rodzajami mediów, dzięki czemu operator nie musi kontrolować pracy maszyny w celu zmiany nośnika podczas drukowania.

iPF830

W zastosowaniach, gdzie wydruki mają przyciągać uwagę klientów, np. przy produkcji plakatów reklamowych czy materiałów dla punktów sprzedaży, sprawdzi się atrament High Chroma magenta, który wzmacnia kolory i pozwala uzyskać jeszcze żywsze odcienie na wydrukach.

Wydruk szczegółowych rysunków i planów technicznych jest nieodłącznym elementem codziennej pracy firm z branży CAD oraz architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej” – komentuje Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych, Canon Europe. „Firmy prowadzące działalność biznesową w obszarach, w których druk techniczny z roli jest kluczowy, potrzebują dostosowanego do ich potrzeb, funkcjonalnego i jednocześnie niezawodnego plotera wielkoformatowego. Nowe modele imagePROGRAF są szybkie, precyzyjne i gwarantują żywe kolory na wydrukach. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w komercyjnych punktach usługowych, jak i w wewnętrznych grupach roboczych”.

iPF840

Dodatkowo, urządzenia z nowej serii pozwalają na znaczącą oszczędność kosztów, co jest bardzo istotne z punktu widzenia firm obsługujących druk techniczny z roli. Niskie zużycie tuszów we wszystkich trzech modelach, wysoka wydajność zbiorników z atramentem (700ml) oraz wbudowany monitor stanu z funkcją automatycznego obliczania kosztów pozwalają kontrolować wydatki i obliczać koszt dla pojedynczych wydruków.

Plotery Canon imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850 będą dostępne w Europie od maja 2015 r.

Źródło: Canon
SOLIDWORKS 2018

INNE AKUALNOŚCI

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER CADNews

NewsLetter CADNews
Otrzymuj najnowsze informacje
z CADNews na swój e-mail.

REKLAMA

NX CAD CAM

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.