Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

BenQ: 2 nowe modele monitorów do profesjonalnych zastosowań

W Las Vegas na  targach CES 2015 BenQ pokazał 2 nowe modele monitorów do profesjonalnych zastosowań w fotografii, grafice i projektowaniu CAD/CAM

Dla fotografów i grafików przeznaczony jest 24 calowy SW2401PT (WQHD) mający 99% zgodność z paletą Adobe RGB, a dla projektantów CAD/CAM – 32 calowy BL3201PH z matrycą IPS o rozdzielczości 4K.

My skupimy się na tym drugim. BL3201PH to 32 calowy monitor z matrycą o rozdzielczości 4K (3840x2160) przeznaczony dla projektantów korzystających z systemów CAD/CAM. Wysoka rozdzielczość zapewnia 4-krotnie większą liczbę szczegółów (pikseli) w porównaniu z monitorami Full HD.

Monitor zapewnia 100% zgodność z paletą sRGB i standardem rec. 709 a także tryb CAD/CAM czyli m.in. specjalne mapowanie kolorów dla popularnych na rynku programów CAD. Ergonomię pracy zapewnia szeroki zakres regulacji położenia i pochylenia ekranu, w tym możliwość ustawienia ekranu w pionie (pivot).

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce.

Źródło: BenQ

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.