Targi 3D Solutions
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Superszybka drukarka 64 cale

Epson wprowadza na polski rynek nowy, odznaczający się wysoką szybkością model SureColor SC-S50610 z serii wielkoformatowych drukarek dla pracowni reklamy wizualnej. Drukarka SureColor SC-S50610 z podajnikiem nośnika z rolki o szerokości 162,6 cm (64 cale) i drukująca w 4 lub 5 kolorach (CMYK / CMYK + biały) wyznacza nowe standardy na rynku reklamy wizualnej do ekspozycji wewnętrznej i zewnętrznej.

Dzięki dwóm głowicom TFP (Thin Film Piezo) Epson i dwóm zestawom wkładów atramentowych drukarka SC-S50610 jest w stanie drukować z fantastyczną szybkością 51,2 m2 na godzinę, pozwalając pracowniom reklamy wizualnej, a także laboratoriom fotograficznym na zwiększenie wydajności produkcji wielkoformatowej.

Oprócz szybkości, model SC-S50610 oferuje obsługę szerokiej gamy nośników, łatwość obsługi, niski koszt eksploatacji i ma certyfikaty ekologiczne, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjną propozycją dla użytkowników potrzebujących dużej wydajności.

Zaprojektowana z naciskiem na jak największą wydajność i jak najkrótsze przestoje drukarka SC-S50610 zawiera niezawodne podzespoły skonstruowane przez firmę Epson oraz ma wbudowaną suszarkę wydruków, która sprawia, że są one od razu gotowe do poddania dalszym procesom produkcyjnym. Instalacje o bardzo wysokiej przepustowości są standardowo wyposażane w dodatkowy układ suszenia.

Drukarka odznacza się wieloma ergonomicznymi rozwiązaniami, a także funkcjami, które ułatwiają i przyspieszają wykonywanie powtarzających się prac. Dzięki nowemu mechanizmowi podnośnika, do załadowania nowej rolki z nośnikiem wystarczy jedna osoba, a dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki. Gdy rolka zostanie załadowana, SC-S50610 automatycznie optymalizuje naprężenie nośnika i wyrównanie głowic drukujących.

„Kolejny model z wielokrotnie nagradzanej serii SureColor, czyli SC-S50610, został zaprojektowany z myślą o zakładach potrzebujących drukarki, która jest w stanie szybko tworzyć wysokiej jakości wydruki. To bardzo elastyczne urządzenie i można na nim wytwarzać wszystko od plakatów, szyldów, transparentów, kasetonów, reklam na witryny i materiałów eksponowanych w punkcie sprzedaży, po folie do oklejania samochodów, ozdoby, etykiety i stoiska wystawiennicze” — mówi Tomasz Kuciński, Pro Graphics manager w polskim oddziale Epson. „Użytkownicy mogą tanio i dobrze drukować na folii winylowej, PCW i przezroczystej, papierze fotograficznym i różnych popularnych podłożach. Model pięciokolorowy pozwala im obniżyć koszty usług dzięki możliwości wytwarzania wysokiej jakości białych wydruków zarówno na ciemnych, jak i przezroczystych podłożach, takich jak reklamy na witryny” — dodaje.

W drukarce SC-S50610 stosowany jest atrament Epson UltraChrome GS2, zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z nową generacją głowic drukujących TFP Epson. Jest on w stanie wytrzymać działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz bez laminowania*. Atrament UltraChrome GS2 jest bezzapachowy i nie zawiera niklu, dzięki czemu mniej szkodzi środowisku. Nie wymaga specjalnej wentylacji, w związku z czym drukarka SC-S50610 może być używana w pomieszczeniu biurowym, bez dodatkowej wentylacji..

Energooszczędność - spełniająca wymagania normy ENERGY STAR - powoduje dodatkowe obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie oddziaływania na środowisko drukarki SC-S50610.

Drukarka Epson SureColor SC-S50610 będzie dostępna w Polsce od września br. w cenie:
SureColor SC-S50610 (4C) – 22.995 € netto, SureColor SC-S50610 (5C) – 23.295 € netto

Gwarancja 12 miesięcy on site czyli w miejscu eksploatacji.

Najważniejsze cechy

 • Superszybka drukarka o szerokości 162,6 cm (64 cale) z dwoma głowicami drukującymi i dwoma zestawami wkładów atramentowych
 • Szybkość drukowania powyżej 51,2 m2 na godzinę
 • Wbudowana nagrzewnica i dodatkowy układ suszenia w standardowym wyposażeniu umożliwiają szybkie suszenie w wysokonakładowych instalacjach
 • Model 5-kolorowy (CMYK + biały) pozwala na wytwarzanie wydruków o wysokiej jakości na ciemnym lub przezroczystym nośniku (dostępny jest także model 4-kolorowy bez białego atramentu)
 • Drukuje na różnych nośnikach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 162,6 cm
 • Podnośnik z tyłu urządzenia do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora
 • Dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki
 • Automatyczne naprężanie podłoża
 • Łatwe ustawienie podłoża
 • Sprawdzona głowica TFP Epson
 • Maksymalna rozdzielczość 1440 x 1440 dpi
 • Trwałe wydruki — wytrzymują działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz bez laminowania*
 • Ulepszony atrament jest oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem, nie wymaga wentylacji i nadaje się do użytku w pomieszczeniu biurowym
 • Energooszczędność spełniająca wymagania normy ENERGY STAR
 • Łącza Ethernet i USB

Opcjonalny układ podawania do ciężkich rolek o masie do 80 kg

Źródło: Epson
SOLIDWORKS Simulation

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.