SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Liczy się pomysł!

18 lutego 2013 roku ruszyła interaktywna strona Electrolux Design Lab 2013, na której można zgłaszać projekty na tegoroczną edycję konkursu.

W tym roku inspiracją dla uczestników powinno być miejskie życie, a w szczególności „wspólne gotowanie”, „naturalne powietrze” lub „łatwe sprzątanie”. Wprowadzono też kilka istotnych zmian w przebiegu konkursu. Aby wziąć w nim udział nie trzeba opracowywać szczegółowego projektu, wystarczy sam pomysł i szkic. Dopiero w późniejszych etapach autorzy najciekawszych pomysłów zostaną poproszeni o dalszy rozwój koncepcji. Termin zgłaszania prac upływa 15 marca.

Postawiono też na interaktywność. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane w sieci. Internauci, głosując na swoje ulubione prace, będą mieli realny wpływ na to, kto przejdzie do następnego etapu. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów, automatycznie przechodzi dalej. Profesjonaliści z Electrolux na każdym etapie będą udzielali uczestnikom konstruktywnych wskazówek. Udział w konkursie to szansa na uzyskanie stałego, międzynarodowego zainteresowania i możliwość zaprezentowania swojego sposobu myślenia.

Interakcja w internecie

Na początku kwietnia ponad 100 projektów, wybranych ze wszystkich, które napłyną z całego świata, pojawi się w Internecie. Od tego momentu będzie można głosować na ulubione prace oraz je komentować. Na specjalnie stworzonej stronie (www.electrolux.com/electroluxdesignlab) każdy z uczestników będzie miał swój profil oraz indywidualny blog. W profilu pojawią się informacje o studencie i jego pomyśle. Na blogu będzie można przeczytać więcej na temat postępów w rozwijaniu i udoskonalaniu projektu w kolejnych etapach1. Informacjami na temat uczestników oraz ich projektów będzie można dzielić się za pomocą różnych portali społecznościowych (Twitter, Facecbook, Google +, Pinterest).

Rola profesjonalistów z Electrolux

Czynny udział w rozwijaniu pomysłów młodych projektantów będą mieli profesjonaliści z Electrolux. Osoby z takich działów jak: wzornictwo, innowacje, badania i rozwoju (R&D) będą nie tylko wybierać najlepsze zgłoszenia, ale również je komentować i udzielać wskazówek autorom. Julia Lilliehöök, Insight Marketer Director z Electrolux wyjaśnia, dlaczego w tegorocznej edycji konkursu tak duży nacisk kładzie się na obecność w internecie: „Dzielenie się wiedzą jest głównym czynnikiem w procesie tworzenia innowacji. Gorąco zachęcamy studentów do aktywnego udziału w dyskusjach w internecie, ponieważ spojrzenie osób o różnym wykształceniu i z różnych kultur będzie pomocne i inspirujące w rozwijaniu projektów. Dzięki specjalnie opracowanej stronie internetowej, autorzy najlepszych prac będą mieli możliwość usłyszenia opinii z całego świata.”

Inspiracje miejskim życiem

Zgłoszone projekty powinny uwzględniać innowacyjne rozwiązania do domów przyszłości. Tematem konkursu są „Inspiracje miejskim życiem”, a w szczególności: „wspólne gotowanie”, „naturalne powietrze” i „łatwe sprzątanie”. Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa w Electrolux mówi: „Według prognoz, do 2030 r. aż 60% ludności będzie żyło w miastach. Rosnąca urbanizacja bez wątpienia wpłynie na nasze życie. Zapraszamy studentów, aby spróbowali przewidzieć, co się zmieni w przyszłości i opracowali innowacyjne, niepowtarzalne i zgodne z potrzebami przyszłych konsumentów pomysły.”

Nagrody

Główną nagrodą w konkursie jest półroczny, płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux oraz 5 000 euro. Jury przyzna tę nagrodę osobie, która stworzy najbardziej przełomowe i innowacyjne rozwiązanie do domu przyszłości. II miejsce to 3 000 euro, a III – 2 000 euro. Autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma 1 000 euro.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu: www.electrolux.com/electroluxdesignlab

Źródło: Electrolux Design Lab 2013

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.