SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Zawiasy z wyłącznikiem bezpieczeństwa w finale konkursu „Produkt roku 2012”

Zawias z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW firmy ELESA wszedł do finału konkursu „Produkt Roku 2012” w kategorii: Bezpieczeństwo ludzi, maszyn i procesów. Konkurs jest organizowany przez redakcję magazynu Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych i jest to jego ósma edycja. Zwycięzcę wyłonią czytelnicy magazynu w głosowaniu prowadzonym w dniach 22 stycznia – 15 lutego 2013 r. na stronie:

Oddanie głosu na zawiasy CFSW wymaga wejścia na ww. stronę, kliknięcia na pole wyboru umieszczonego z prawej strony opisywanego produktu oraz podania adresu e-mail i wciśnięcia przycisku „Głosuj”.

Rysunek 1: Położenie pola wyboru produktu

Rysunek 2: pole do podania adresu e-mail i położenie przycisku "Głosuj"

Zawiasy CFSW powstały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa operatorom maszyn i urządzeń. Wbudowany w nich zestaw przełączników skutecznie odcina zasilanie maszyny w momencie otwarcia osłony lub drzwi dających dostęp do jej wnętrzna. Stosowanie tego typu zawiasów umożliwia uniknięcie wypadków przy pracy np. przy przypadkowym otwarciu ważnej części urządzenia.

Rysunek 3: cechy zawiasu CFSW

Konstrukcja zawiasu CFSW bazuje na obudowie ze specjalnego tworzywa, SUPER-technopilimeru zapewniającego podwójną izolację zawiasu. Rozwiązanie takie eliminuje konieczność uziemiania, rozszerzając jednocześnie możliwości adaptacji przełączników.

Wspomniana powyżej izolacyjność zawiasu dała konstruktorom możliwość pełnego wykorzystania standardowego, ośmiopinowego przyłącza. Zawias wyposażony jest więc w cztery przełączniki, które mogą być wykorzystywanie w różnych konfiguracjach (standardowo 2NO+2NC lub 1NO+3NC ).

Materiał  zastosowany do budowy zawiasu (SUPER-technopilimer) posiada własności mechaniczne porównywalne do stali! Zapewnia to zarówno bardzo dużą trwałość (1 milion cykli), jak i obciążalność (do 2800N).

Konstrukcja zawiasu umożliwia montaż na kilka różnych sposobów, uniemożliwiając jednocześnie jego nieautoryzowany demontaż. Zapewniają to specjalne zaślepki dostarczane w komplecie z zawiasem.

Dzięki klasie szczelności IP 67 zawias może być  stosowany nawet w urządzeniach mytych ciśnieniowo.

Źródło: Elesa

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.