Targi STOM-TOOL 2018
Innoform 2018
CADNews
Pobierz infografikę wyzwania projektowe
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Laur Innowacyjności za skaner 3d dla SMARTTECH (Video)

Na odbywającym się 27 listopada 2012r. Ogólnopolskim Konkursie „Laur Innowacyjności o nagrodę imienia Stanisława Staszica- „Staszice”, firma SMARTTECH otrzymała srebrny Laur Innowacyjności za nowy, dwuobjętościowy skaner 3D w technologii światła białego LED- scan3D DUAL VOLUME.

Urządzenie zdobyło nagrodę w kategorii urządzeń pomiarowych. Ten kolejny już prestiżowy dowód uznania dla naszego produktu bardzo nas cieszy i w połączeniu z wynikami sprzedaży firmy w ostatnich trzech latach pozwala na stwierdzenie, że skanery 3D stają się codziennym narzędziem pracy inżyniera a ponad 12 letnia praca firmy SMARTTECH nad popularyzacją systemów optycznych przyniosła rezultaty.

Cechą wyróżniająca scan3D DUAL VOLUME od innych skanerów są dwie niezależne objętości pomiarowe kalibrowane w procesie produkcyjnym. System wyposażony jest w dwa wysokiej klasy kolorowe detektory o rozdzielczościach dobranych do zastosowania 2MPix, 5MPix i 10MPix, pozwalające na uzyskanie optymalnych parametrów rozdzielczości i dokładności skanowania 3D. Dzięki zastosowaniu niezależnych objętości użytkownik może bezkompromisowo żeglować zarówno dokładnością skanowania jak i rozdzielczością, tak aby uzyskać model optymalny zarówno pod względem ilości danych jak i gęstości próbkowania w miejscach wymagających odwzorowania drobnych detali (np. gwint czy zaczepy). skanowania (przykładowo 160pkt/mm2, dokładność 0,04mm). Pozwala to na optymalizację zarówno czasu obróbki danych koniecznego przy skanowaniu całości obiektu z dużą rozdzielczością jak i uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości w miejscach szczególnie istotnych np. zaczepy lub gwinty.

Skaner 3D w technologii światła białego LED - scan3D DUAL VOLUME

Kalibracja urządzenia na dwie niezależne objętości to de facto dwa precyzyjne narzędzia pomiarowe w jednym, pozwalające na pomiary obiektów o różnych stopniach skomplikowania przy pełnej optymalizacji czasu całego procesu pomiarowego i obróbki danych.

Każdy skaner 3D z najnowszej linii scan3D charakteryzuje:

  • objętość pomiarowa prekalibrowana w laboratorium producenta
  • bezobsługowe źródło światła LED o wydłużonym czasie użytkowania
  • nowa niezawodna komunikacje z detektorami po GigaBit Ethernet,
  • laserowe znaczniki wyznaczające objętość pomiarową
  •  możliwość skanowania w dwóch trybach rozdzielczości np. 5MPix i 1,3MPix oraz możliwość
  • certyfikat dokładności skanera 3D wystawiony przez akredytowane laboratorium pomiarowe
  • najwyższej jakości komponenty
  • w pełni mobilny system plug&play

Więcej informacji na temat skanera można znaleźć na stronie producenta.

Źródło: SMARTTECH

INNE AKUALNOŚCI

NEWSLETTER CADNews

NewsLetter CADNews
Otrzymuj najnowsze informacje
z CADNews na swój e-mail.

REKLAMA

Skolenia SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.