Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

NEC Display Solutions rozszerza ofertę akcesoriów do monitorów wielkoformatowych

NEC Display Solutions wprowadza trzy nowe modele komputerów Slot-In PC, które kompatybilnym monitorom wielkoformatowym i projektorom umożliwiają wyświetlanie treści bez konieczności używania zewnętrznych komputerów, okablowania, instalacji i zasilania.

 

Wszystkie trzy nowe modele są zgodne ze standardem Open Pluggable Specification (OPS), stworzonym w wyniku strategicznej współpracy pomiędzy firmami NEC i Intel Corporation. Są kompatybilne z monitorami wielkoformatowymi NEC z gniazdami rozszerzeń typu STv2 lub DualSlot, jak również z projektorami instalacyjnymi NEC z serii PX oraz PH.

Flagowy model z procesorem trzeciej generacji Intel Core i7 zapewnia najwyższą wydajność w najbardziej wymagających zadaniach. Jest idealny do zastosowań wymagających dużej mocy, takich jak oprogramowanie Hiperwall czy instalacje Multi‑touch i 3D, a także w systemach Digital Signage i pomieszczeniach kontrolnych.

Wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na wersję z procesorem Intel Core i5, również wyprodukowanym w technologii 22nm. Ten wydajny procesor w połączeniu z 4GB pamięci RAM oraz układem graficznym Intel HD zapewnia modułowi 26% większą moc obliczeniową i 45% lepszą wydajność grafiki w porównaniu z jego poprzednikiem. Dzięki temu idealnie nadaje się do wymagającego streamingu wysokiej rozdzielczości oraz do wyświetlania kontentu interaktywnego.

W przypadku użytkowników o niższych wymaganiach i mniejszym budżecie idealnie sprawdzi się model z procesorem Intel Atom 2 x 1.6GHz OPS i zintegrowanym układem graficznym. Jest rozwiązaniem dedykowanym do wyświetlania statycznego kontentu, takiego jak np. informacje o lotach w portach lotniczych.

W porównaniu do poprzednich modeli, nowe komputery dysponują większą mocą graficzną do płynnego wyświetlania treści w rozdzielczości Full HD. Ponadto posiadają szerszy wybór złączy, w tym dwa porty USB (USB 2.0 w wersji z procesorem Intel Atom i USB 3.0 w modułach z procesorami Intel Core i5 i Core i7) oraz slot kart pamięci SD, jak również bezprzewodową i przewodową łączność sieciową. Dodatkowo są konfigurowalne pod kątem pamięci operacyjnej i masowej oraz preinstalowanego systemu operacyjnego.

Poza dużą mocą graficzną i wszechstronnością, moduły oferują niski poziom TCO dzięki zmniejszonemu poborowi energii. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się model z procesorem dwurdzeniowym Intel Atom, który zużywa maksymalnie tylko 11W energii, czyli 40% mniej niż jego poprzednik.

“NEC oferuje różne komputery Slot-In PC do naszych monitorów wielkoformatowych i projektorów, które zapewniają łatwość aktualizacji i niskie TCO oraz możliwości wymiany urządzenia OPS lub monitora niezależnie od siebie.” powiedział Thomas Walter, Product Manager Public Display Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Z badań firmy konsultingowej FutureSource wynika, że sprzedaż odtwarzaczy Embedded Media Player będzie rosła przez najbliższe cztery lata. W związku z tym jest to idealny moment dla pokazania, że nasza oferta jest na czasie i mamy propozycję dla każdego użytkownika, niezależnie do jego wymagań.”

“Open Pluggable Specification  dostarcza rynkowi standaryzowane wejście odtwarzacza multimediów zwiększające swobodę użytkowników w zastosowaniach Digital Signage, jak również upraszcza proces aktualizacji” – powiedział Jose Avalos, Director of Retail and Digital Signage w Intel Corporation – „Wykorzystanie procesorów trzeciej generacji Intel Core do jednostki obliczeniowej OPS pozwala na wyświetlanie  wizualizacji wysokiej rozdzielczości i redukuje całkowity koszt posiadania.”

Źródło: NEC

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.