Targi 3D Solutions
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

AutoCAD 2013 3Dconnexion Hotfix

Na stronach Autodesku w sekcji Service&Support pojawił się Hotfix usprawniający współpracę manipulatorów firmy 3Dconnection z rodziną aplikacją AutoCAD w wersji 2013.

Hotfix koryguje trzy sprawy, które niekorzystanie wpływały na pracę myszek 3D w AutoCAD 2013. Radzimy, by każdy użytkownik aplikacji z grupy AutoCAD 2013 skorzystał z Autodesk 3Dconnexion Hotfix.

OPIS PROBLEMÓW:

  1. Po przybliżeniu do małego obszaru na rysunku, prędkość oddalania była zbyt duża.
  2. Punkt obracania (centrum rotacji) nie był poprawnie pozycjonowany, co powodowało znikanie modelu z obszaru rysowania podczas rotacji.
  3. W widoku perspektywicznym, podczas używania urządzenia 3Dconnexion, prędkość oddalania była szybsza niż prędkość przybliżania.

JAK ZAINSTALOWAĆ HOTFIX

Odwiedź stronę www.3dx.com/acad2013hotfix  i postępuj zgodnie z instrukcjami

PO ZAINSTALOWANIU HOTFIX
Podczas korzystania z myszek 3D firmy 3Dconnexion w programie AutoCAD 2013 użytkownicy zauważą znaczną poprawę podczas przybliżania i oddalania obiektów oraz rysunków. Dodatkowo, punkt obracania obiektu (centrum rotacji) będzie poprawnie pozycjonowany, dzięki czemu obiekty nie będą już znikać z ekranu podczas obracania.

AUTOCAD 2013 TIPS & TRICKS

  1. Każdorazowo po otwarciu pliku AutoCAD, należy nacisnąć przycisk FIT na myszce 3D, by ustawić prędkość przybliżania/oddalania oraz centrum rotacji.
  2. Podczas pracy z 2D Wireframe w trybie modelowania 3D, należy się upewnić, że funkcja rotacji na myszce 3D jest wyłączona, co pozwoli gładko i precyzyjnie przesuwać oraz przybliżać/oddalać obiekty płaskie.

WIĘCEJ INFORMACJI
W celu sprawdzenia, do których produktów AutoCAD 2013 i myszek 3D firmy 3Dconnexion odnosi się Hotfix, należy przejrzeć plik readme dostępny na stronie Hotfix: www.3dx.com/acad2013hotfix

Zachęcamy do obejrzenia  najnowszego video, pokazującego zalety korzystania z myszek 3D podczas nawigowania zawartości 2D w programach rodziny AutoCAD.  

 

 

Źródło: Materiały firmy 3Dconnexion
Źródło: PROCAD,3Dconnexion
SOLIDWORKS Simulation

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.