SOLIDWORKS Live at 3DEXPERIENCE World 2020
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Aplikacja Drilling Calculator firmy Sandvik

Firma Sandvik Coromant udostępniła nową, darmową aplikacja na smartfony iPhone, za pomocą której można szybko i łatwo obliczać czas jednostkowy i koszty operacji wiercenia i gwintowania.

 

Darmowa aplikacja dla inżynierów, programistów i operatorów obrabiarek

Efektywność funkcjonowania zakładów produkcyjnych jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek, dlatego proponujemy nowe, błyskawiczne narzędzie umożliwiające oszacowanie czasu i kosztów wiercenia. Drilling Calculator to najnowsza, dostępna do pobrania aplikacja Sandvik Coromant, wspomagająca inżynierów, programistów i operatorów obrabiarek.

Po wprowadzeniu kilku podstawowych parametrów, takich jak średnica wierconego otworu, prędkość obrotowa i posuw, otrzymujemy nie tylko wiarygodne dane dotyczące czasu jednostkowego i kosztu wykonania pojedynczego otworu, lecz także inne przydatne informacje, np. zakresy tolerancji wymiarowych otworów i wałków zgodnie z normą ISO, oraz odnośniki do filmów poradnikowych w serwisie YouTube, czy na stronie internetowej Sandvik Coromant.

Eksperymentując z danymi wprowadzanymi do aplikacji możemy zaobserwować, że niewielkie modyfikacje parametrów znacząco wpływają na uzyskiwane wyniki.

Drilling Calculator jest dostępny w języku angielskim dla danych metrycznych lub calowych. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z serwisu Apple App Store. Wystarczy wpisać "Coromant" w pasku wyszukiwania App Store, a poprzez smartfon użyć poniższego kodu QR. Aplikacja jest obsługiwana przez modele iPhone'a z systemem operacyjnym IOS 5.0 lub nowszym.

Sandvik Coromant planuje poszerzenie funkcjonalności aplikacji, m. in. wprowadzając obliczenia dotyczące operacji rozwiercania i udostępnienie wersji na smartfony z systemem Android.

Źródło: Sandvik Coromant

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.