ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Klawiatura dla profesjonalistów CAD, grafików i designerów

3Dconnexion przedstawia nową klawiaturę z oddzielną klawiaturą numeryczną, która spełni potrzeby profesjonalistów CAD, designerów i grafików w zakresie optymalnej postawy ciała i efektywnej pracy.

Keyboard Pro with Numpad to najnowszy produkt firmy 3Dconnexion, lidera na rynku zaawansowanych technologicznie, precyzyjnych i wygodnych urządzeń peryferyjnych, stworzonych z myślą o pracy w aplikacjach CAD, programach do projektowania i środowiskach 3D. Zoptymalizowane dla ponad 300 pakietów oprogramowania produkty te pomagają specjalistom z różnych branż tworzyć lepsze projekty sprawniej i bardziej efektywnie.

Po zrewolucjonizowaniu nawigacji w środowisku 3D poprzez wprowadzenie na rynek myszy 3D SpaceMouse chcieliśmy usprawnić sposób interakcji użytkowników z poleceniami w programach do projektowania, a także w codziennych aplikacjach”, wyjaśnia dyrektor generalny 3Dconnexion, Antonio Pascucci. „Zaprojektowaliśmy klawiatury 3Dconnexion Keyboard Pro i Numpad Pro, aby umożliwić użytkownikom personalizację przestrzeni na biurku, poprawę postawy ciała i płynną pracę. Wszystko to naturalnie prowadzi do zwiększonej wydajności”.

Klawisze, które dostosowują się do używanych aplikacji

Nowa klawiatura wyposażona jest w 12 programowalnych klawiszy 3Dconnexion, które automatycznie rozpoznają aktywne aplikacje i zapewniają dostęp do poleceń specyficznych dla danej aplikacji, pozwalając oszczędzić czas i utrzymać koncentrację. Klawisze są również programowalne, dzięki czemu można wygodnie przypisywać do nich wybrane komendy. Klawiatura obsługuje wszystkie najczęściej używane aplikacje do projektowania CAD i grafiki 3D, takie jak między innymi SOLIDWORKS, CATIA, CREO, Siemens NX, Fusion 360, AutoCAD, Revit, 3ds Max, Rhino, ZBrush. Obsługiwane są również aplikacje biurowe, jak MS Office i przeglądarki internetowe. W okienku na ekranie (on-screen display) pokazane są funkcje aktualnie przypisane do konkretnych klawiszy.

Klawisze 3Dconnexion z ikonami aplikacji w okienku

Wyższy komfort i lepszy workflow

Pełnowymiarowa klawiatura z oddzielną klawiaturą numeryczną jest węższa niż standardowe modele. Umożliwia to lepsze umiejscowienie myszy lub cyfrowego pióra, co przekłada się na bardziej naturalną postawę ciała podczas pracy. Twórcy i profesjonaliści CAD często korzystają z myszy. Praca z konwencjonalnymi klawiaturami ze zintegrowaną klawiaturą numeryczną przyczynia się do niewygodnej rotacji ramion, ponieważ wymaga umiejscowienia myszy zbyt daleko po prawej stronie, ze względu na szerokość klawiatury. Badania wykazały, że mniejsza rotacja ramion związana z używaniem wąskiej klawiatury (np. niewyposażonej w klawiaturę numeryczną) w mniejszym stopniu skutkuje zmęczeniem mięśni.

Standardowe klawiatury wymagają umieszczenia myszy zbyt daleko po prawej stronie

3Dconnexion Keyboard Pro sprzyja bardziej naturalnej pozycji ramion i rąk.

W przypadku konieczności częstego wprowadzania danych liczbowych, CadMouse i Numpad Pro mogą być używane jednocześnie bez ciągłego przenoszenia ręki pomiędzy myszą a klawiaturą. Dzięki temu praca jest szybsza i łatwiejsza.

Standardowe klawiatury wymagają od użytkownika częstych zmian ułożenia rąk.

3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad umożliwia jednoczesne korzystanie z klawiatury numerycznej i myszy.

Precyzyjne i lekkie pisanie

Zarówno klawiatura główna, jak i programowalna, bezprzewodowa klawiatura numeryczna mają ergonomicznie ukształtowane, wklęsłe klawisze, które doskonale pasują do opuszków palców. Matowa powłoka i zaokrąglone krawędzie są przyjemne w dotyku oraz gwarantują dokładność. Klawisze z zaawansowanym mechanizmem nożycowym zapewniają stabilność oraz minimalny opór. Klawiatura z pełnowymiarową podpórką na dłonie i wyjątkowo smukłą konstrukcją płasko leży na biurku, co umożliwia swobodne i łatwe pisanie.

Szyfrowana łączność bezprzewodowa pomiędzy klawiaturą główną i numeryczną oraz maksymalnie pięcioma dodatkowymi urządzeniami bezprzewodowymi 3Dconnexion (np. SpaceMouse i CadMouse) pozwala użytkownikom na bezpieczne połączenie i utrzymanie porządku na biurku.

Jeden sterownik do wielu urządzeń

3DxWare 10 to jedno oprogramowanie dla wszystkich urządzeń 3Dconnexion. Prosty, ale potężny interfejs ułatwia konfigurację produktów w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Zestaw narzędzi 3Dconnexion

Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować profesjonalistom CAD, projektantom, grafikom, artystom i wszelkiego rodzaju twórcom kompletny zestaw profesjonalnych narzędzi umożliwiający płynną pracę. To wynik 20 lat badań i rozwoju produktów przeprowadzanych zawsze w oparciu o opinie naszych klientów” – wyjaśnia Antonio Pascucci.

Zestaw narzędzi 3Dconnexion oferuje bogaty wybór produktów, takich jak SpaceMouse i CadMouse czy też nowa klawiatura Keyboard Pro with Numpad. Współpraca tych zaawansowanych technologicznie urządzeń oferuje możliwość płynnej pracy w środowiskach CAD.

Zestaw narzędzi 3Dconnexion: SpaceMouse Pro Wireless, Keyboard Pro with Numpad i CadMouse Pro Wireless

Cena i dostępność

Klawiatura 3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad jest dostępna na stronie 3Dconnexion.com od 28 września 2021 r. W październiku 2021 r. produkt będzie również dostępny w wybranych sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 595 PLN / 129 EUR (bez podatku VAT).

Więcej informacji TUTAJ >>

Źródło: 3Dconnexion

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.