STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Philips 245B1 – pierwszy monitor QHD z rodziny B1

Philips prezentuje nową linię monitorów o nazwie B1. Jako pierwszy w sprzedaży ukaże się wyposażony w matrycę IPS 24-calowy model Philips 245B1 z rozdzielczością QHD (2560 x 1440 pikseli) i częstotliwością odświeżania 75Hz. Konstruktorzy urządzenia zwrócili szczególną uwagę na wygodę użytkowania i energooszczędność.

Wysoka jakość obrazu zamknięta w 24 calach

Philips 245B1 to wyświetlacz przeznaczony głównie do pracy biurowej. Za sprawą matrycy IPS i technologii SmartImage obraz wyświetlany przez Philips 245B1 cechuje się wysoką ostrością, kontrastem i dobrym odzwierciedleniem barw. Rozdzielczość QHD zapewnia duży obszar roboczy, a dzięki "24-calowej konstrukcji" monitor sprawdzi się także na mniejszych biurkach.

W trosce o użytkownika w Philipsie 245B1 wykorzystano technologie Flicker-Free oraz LowBlue Mode. Redukują one kolejno migotanie ekranu spowodowane odświeżaniem obrazu i emisję niekorzystnego niebieskiego światła. Dodatkiem jest też Easy Read: specjalny tryb przeznaczony do czytania. Rozwiązania te zapewniają komfort zwłaszcza podczas wydłużonego czasu pracy z monitorem. Monitor posiada certyfikat TUV Rheinland Eye Comfort.

Wygoda użytkowania w zgodzie z ekologią

Monitor Philips 245B1 został wyposażony w podstawę SmartErgoBase. Daje ona szerokie możliwości dostosowania położenia ekranu – jego obrotu w pionie i poziomie, wysokości oraz kąta nachylenia. W urządzeniu wbudowano głośniki i szereg portów przyłączeniowych w tym Display Port 1.2, HDMI 1.4 i USB 3.2.

Dzięki funkcjom PowerSensor i LightSensor Philips 245B1 wyróżnia się niskim poborem energii elektrycznej – 10,4 W w trybie ECO oraz 14,5 W w trybie standardowym. Obie technologie dostosowują poziom jasności ekranu w zależności od obecności użytkownika i warunków świetlnych pomieszczenia.

Pozostałe monitory z serii Philips B1

Oprócz opisywanego modelu w czerwcu do serii monitorów Philips B1 dołączą jeszcze dwa modele: 242B1 i 275B1. Pierwszy z nich to 24-calowiec o rozdzielczości Full HD, a drugi będzie bazował na 27-calowym panelu QHD. Wszystkie modele w serii wspierają technologię Adaptive-Sync.

Pełna Specyfikacja >>

Dostępność i cena

Monitor Philips 245B1 będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2020 roku w sugerowanej cenie 1040 PLN. Pozostałe dwa modele trafią do sprzedaży w czerwcu w cenach 905 PLN za 242B1 oraz 1405 PLN za 275B1.

Źródło: Philips

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.