Warsaw Industry Week 2020
Druk 3D kompozytem i metalem

AKTUALNOŚCI

Radeon Pro W5700 - nowa grafika dla stacji roboczych w 7 nm

Radeon Pro W5700 - nowa grafika dla stacji roboczych w technologii 7 nm

AMD wprowadza AMD Radeon Pro W5700, czyli pierwszą na świecie 7-nanometrową profesjonalną kartę graficzną do stacji roboczych. Zapewnia ona nowe poziomy wydajności i zaawansowaną funkcjonalność, która umożliwi projektantom 3D, architektom i inżynierom wizualizowanie, podgląd i interakcję z ich projektami w czasie rzeczywistym, co dramatycznie przyspieszy podejmowanie decyzji i cykl rozwojowy opracowywanych produktów.

Radeon Pro W5700

Karta graficzna AMD Radeon Pro W5700 wykorzystuje wydajną i efektywną energetycznie architekturę AMD RDNA oraz nowoczesne pamięci GDDR6 do obróbki dużych modeli i zestawów danych, a do tego jest to pierwszy sprzęt tego rodzaju z obsługą technologii PCIe 4.0. Karta ta jest idealna dla profesjonalistów, których potrzeby przekraczają tradycyjne modelowanie 3D, i którzy chcą generować foto-realistyczne obrazy swoich koncepcji, a także móc oglądać swoje wirtualne prototypy w ramach środowiska wirtualnej rzeczywistości (VR).

Profesjonaliści potrzebują dziś wydajnych kart graficznych, aby móc lepiej wchodzić w interakcję ze swoimi projektami i móc podejmować istotne decyzje szybciej oraz w oparciu o większą ilość informacji. — powiedział Scott Herkelman, korporacyjny wiceprezes i główny menedżer w Radeon Technologies Group w AMD. — Zaprojektowaliśmy kartę AMD Radeon Pro W5700, aby zwiększyć wydajność w topowych aplikacjach do projektowania i produkcji. Architekci, projektanci i inżynierowie otrzymali tym samym taką moc, że będą w stanie korzystać na wizualizacji w czasie rzeczywistym i VR, dzięki czemu ich proces twórczy będzie przebiegał szybciej i lepiej.”

Radeon Pro W5700 - nowa grafika dla stacji roboczych

 

Wśród najważniejszych cech i funkcji kart graficznych AMD Radeon Pro W5700 są:

 • Wydajna architektura AMD RDNA – wyposażona w przeprojektowane silnik geometryczny i jednostki obliczeniowe, zapewnia nawet 25% lepszą wydajność przy tym samym taktowaniu i nawet 41% wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzedniej generacji architekturą Graphics Core Next (GCN).

 • Niezwykła efektywność energetyczna – inteligentne optymalizacje energetyczne w pakiecie AMD Radeon Pro Software for Enterprise w połączeniu z energooszczędną architekturą AMD RDNA i 7-nanometrowym procesem technologicznym pozwalają karcie graficznej Radeon Pro W5700 uzyskiwać nawet 18% lepszą efektywność energetyczną systemu niż konkurencyjny produkt.

 • Akcelerowana wielowątkowość CPU/GPU – to rozwiązanie zapewnia znakomitą wydajność w pracy wielowątkowej nawet przy najbardziej wymagających sytuacjach, jak dalsze modelowanie podczas renderingu i przy wizualizacji w tle. To sprawia, że wydajność pracy w aplikacji w teście SPECviewperf 13 jest nawet 5,6-krotnie większa przy obciążonym procesorze niż w przypadku konkurencj.

 • Oprogramowanie klasy profesjonalnej – AMD Radeon Pro Software for Enterprise to profesjonalna jakość, nieustanne usprawnienia wydajności i solidna ochrona oraz wiodąca w branży funkcjonalność, jak AMD Remote Workstation, która umożliwia profesjonalistom pracę z praktycznie dowolnego miejsca z mocą i funkcjami układu graficznego ze stacji roboczej przy ich biurkach.

 • Innowacyjne funkcje oprogramowania VR – AMD Radeon ReLive do VR umożliwia profesjonalistom posługiwanie się kartami graficznymi AMD Radeon Pro W5700 do bezprzewodowej wizualizacji swoich projektów przy użyciu aplikacji VR i wybranych zestawów VR, jak HTC Vive Focus Plus.

 • Wysoka przepustowość PCIe 4.0 – AMD Radeon Pro W5700 to pierwsza karta graficzna do stacji roboczych, która obsługuje PCIe 4.0 podwajając przepustowość PCIe 3.0, aby praca była jeszcze bardziej płynna w przypadku aplikacji wykorzystujących intensywnie układ graficzny.

 • Certyfikaty aplikacji profesjonalnych – oprogramowanie AMD Radeon Pro Software jest zoptymalizowane i certyfikowane z wiodącymi dostawcami aplikacji do projektowania, produkcji, architektury, inżynierii i konstrukcji, dzięki czemu zapewniona jest stabilność, niezawodność, jakiej wymagają profesjonaliści. Lista certyfikatów jest dostępna tutaj.

 • Szybkie USB-C – AMD Radeon Pro W5700 to pierwsza karta graficzna do stacji roboczych, która jest wyposażona w port USB-C, aby ułatwić podłączenie rosnącej liczby monitorów i zestawów VR obsługujących ten standard.

Specyfikacja:

 • Liczba jedn. oblicz. (CU) - 36
 • Moc w TFLOPS (FP32) - do 8,89
 • Pamięć GDDR6 - 8 GB
 • Przepust. pamięci - do 448 GB/s
 • Interfejs pamięci - 256-bit
 • Liczba wyjść wideo - 5x mini-DisplayPort 1.4 z DSC, 1x USB-C

Karta graficzna AMD Radeon Pro W5700 jest już dostępna w cenie sugerowanej SEP 799 USD.

Radeon Pro W5700 - nowa grafika dla stacji roboczych w technologii 7 nm

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.