PLASTPOL 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Drukarka 3DFF-222 do części produkcyjnych od Mimaki

Mimaki  poinformowała o wprowadzeniu nowej drukarki 3D Mimaki 3DFF-222. Jest ona firmowana razem z południowokoreańską firmą Sindoh, która produkuje drukarki 3D. Nowe rozwiązanie wykorzystujące technologię FFF (Fused Filament Fabrication) powstało jako wewnętrzne narzędzie projektowo-produkcyjne, które umożliwia ultraniezawodne, niemal bezgłośne wytwarzanie prototypów i części do użytku końcowego, takich jak przyrządy technologiczne oraz oznakowania trójwymiarowe.

Drukarka 3DFF-222, która trafi do sprzedaży pod koniec kwietnia 2019 r., drukuje przy użyciu materiału PLA. Korzysta z łatwych w instalacji kaset z włóknem oraz umożliwia drukowanie części o wymiarach do 210 mm x 200 mm x 195 mm (szer. x gł. x wys.) i zdalne monitorowanie każdego zadania druku przy użyciu aplikacji Mimaki.

„Głównymi cechami nowej drukarki biurkowej 3D są elastyczność i łatwość obsługi” — mówi Bert Benckhuysen, starszy menedżer produktu w firmie Mimaki Europe. Projektantom chodziło o to, by nie zakłócała normalnej pracy w biurze. 45 dB to niemal taki sam poziom hałasu jak w muzeum, a dzięki niewielkim wymiarom drukarkę można spokojnie postawić na biurku i wygodnie tworzyć na niej kolejne wersje projektowanych przedmiotów. Materiał PLA pozwala na produkowanie twardych, solidnych modeli, dzięki czemu ułatwia szybkie tworzenie takich części produkcyjnych jak przyrządy technologiczne, formy i wzorniki, skracając czas realizacji.

Najważniejsze cechy i funkcje drukarki 3D 3DFF-222

  • Filament PLA - twardy, mocny, ekologiczny materiał pochodzenia roślinnego

  • Automatyczne instalacja filamentu - uproszczona instalacja filamentu obejmuje włożenie rolki do specjalnej kasety i załadowanie kasety do drukarki. Filament zostanie automatycznie wciągnięty do ekstrudera.

  • Automatyczne cięcie filamentu możliwe po zakończeniu zadania druku

  • Pomoc w poziomowaniu stołu — automatyczny pomiar błędu poziomowania stołu

  • Filtr HEPA, zapobiegający uwalnianiu zanieczyszczonego powietrza

  • Sterowniki silników zaprojektowane specjalnie w celu obniżenia poziomu hałasu podczas pracy

  • Kamera i dioda LED na potrzeby zdalnego monitorowania za pomocą smartfonu lub tabletu

„Po wprowadzeniu sztandarowej drukarki 3D 3DUJ-553 Mimaki stara się wykorzystywać kolejne szanse w obszarze druku 3D” — kontynuuje Benckhuysen. „Nasza nowa drukarka biurkowa 3D odpowiada na potrzeby nowoczesnych środowisk produkcyjnych i oferuje szeroką gamę zastosowań.

Źródło: Mimaki

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.