Podręcznik SOLIDWORKS 2020
PLASTPOL 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

3DGence prezentuje nowy model drukarki 3D - DOUBLE P255

3DGence, polski producent drukarek 3D poinformował o wdrożeniu do produkcji nowego modelu dwugłowicowej drukarki 3D – 3DGence DOUBLE P255.

Konstrukcja oparta jest na modelu DOUBLE, który został wprowadzony na początku roku. DOUBLE P255 posiada jednak szereg usprawnień zwiększających jakość wydruku i możliwości tej drukarki 3D.

Jest to urządzenie z segmentu profesjonalnego do tworzenia wydruków 3D o zaawansowanej geometrii w technologii FDM. Do podstawowego wyposażenia tej drukarki 3D dodano zamkniętą komorę, której zadaniem jest zapewnienie stabilnej temperatury podczas procesu druku oraz poprawienie jakości i dokładności wymiarowej drukowanych detali.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w nowe głowice drukujące. Zwiększenie żywotności głowic jest możliwe dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego systemu chłodzenia. W tej drukarce 3D zainstalowano także nową wersję oprogramowania, które zostało skorygowane pod kątem druku w komorze.

3DGence DOUBLE P255 otrzymało certyfikat TÜV Rheinland, który jest potwierdzeniem powtarzalności i jakości produkcji oraz bezpieczeństwa urządzenia.

3DGence DOUBLE P255 to dwugłowicowa drukarka 3D zaprojektowana z myślą o tworzeniu wydruków o wysokiej jakości i dużej szczegółowości. Posiada funkcję drukowania z dwóch różnych materiałów, modelowego i podporowego – w tym rozpuszczalnego BVOH.  Uzyskanie elementów posiadających określoną ruchomość jest możliwe dzięki wypłukaniu tego filamentu w wodzie.

Aktualnie w oprogramowaniu 3DGence Slicer dostępne są gotowe kombinacje materiałów: PLA + BVOH, PET + BVOH, PP + HIPS, NYLON + HIPS, Smart ABS + HIPS. Urządzenie drukuje również z elastycznego materiału Fiberflex 40D.

Jednym z głównych założeń konstrukcyjnych 3DGence DOUBLE P255 było stworzenie niezawodnego i wszechstronnego urządzenia. Wprowadziliśmy szereg usprawnień pozwalających zmniejszyć trudność obsługi tej drukarki 3D. Dedykowana komora zapewnia stabilną temperaturę pracy, z kolei konstrukcja głowic została zoptymalizowana pod kątem dłuższego procesu działania. Zaangażowanie użytkownika zostało zminimalizowane w jak największym stopniu – tłumaczy Filip Turzyński, Quality Development Manager w 3DGence.

Z nową drukarką 3DGence DOUBLE P255 będzie można zapoznać się na targach Formnext we Frankfurcie w dniach 13 - 16.11.2018. Na stoisku firmy dostępne będą oczywiście inne urządzenia produkowane przez 3DGence.

Ciekawostą będzie wydrukowane w 3D, w pełni funkcjonalne ramię robota:

3DGence DOUBLE P255: cechy drukarki 3D

  • Obszar roboczy (szer. × gł. × wys.): 190mm x 255mm x 195mm
  • Podwójne wymienne głowice: technologia druku dwumateriałowego
  • System szybkiej, bez narzędziowej wymiany głowic: opatentowany system PUSH
  • Autokalibracja:  brak konieczności samodzielnej kalibracji urządzenia przez użytkownika.
  • System kontroli przepływu materiału: nadzorowanie procesu wruku modelu
  • Wymienna, ceramiczna platforma robocza: łatwość wymiany powierzchni roboczej. Zastosowana ceramika gwarantuje dobre przyleganie pierwszej warstwy wydruku oraz łatwe usunięcie modelu po zakończeniu procesu druku.
  • Czujnik końca filamentu: zatrzymanie wydruku w momencie wykrycia braku materiału.
  • Dedykowana elektronika oraz sterowniki silników krokowych: zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania.
Źródło: 3DGence

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.