Warsaw Industry Week 2020
Skonfiguruj swoją ofertę SOLIDWORKS

AKTUALNOŚCI

Wymienne łożyska drylin W

Nieograniczona żywotność prowadnic liniowych drylin dzięki nowemu rozwiązaniu Exchange, nowemu rodzajowi łożysk bezsmarowych z możliwością wymiany wkładki ślizgowej bez demontażu maszyny.

drylin W, specjalista motion plastics opiera się na wkładkach wykonanych z wysokowydajnych polimerów, aby zapewnić cichy i precyzyjny przesuw prowadnic liniowych.

W celu ułatwienia zmiany nawet w ekstremalnych sytuacjach firma igus opracowała nowe łożysko zamienne. Odblokować łożysko, wypchnąć wkładkę i wymienić na nową. Zasada działania łożyska drylin W Exchange jest bardzo prosta. Za pomocą narzędzia montażowego wkładki można wymienić bezpośrednio na szynie liniowej w zaledwie kilka sekund.

Poprzednio, aby wymienić wkładkę ślizgową łożyska pracującego na szynie prowadzącej, na przykład w atmosferze bardzo ścierającego piasku lub pyłu szklanego, cały wózek liniowy musiał zostać zdemontowany i rozkręcony.

Dla osi liniowych lub wieloosiowych robotów liniowych z napędem z paskiem zębatym oznaczało to wiele godzin pracy, a także przestoje maszyn. Dlatego igus opracowała trwałe łożysko zamienne do prowadnic liniowych drylin W. Łożysko umożliwia łatwą wymianę wkładki w zamontowanym wózku na szynie liniowej bez konieczności demontowanie czegokolwiek. Tak jak podczas postoju w wyścigach Formuły 1, łożysko zapasowe można zmienić bardzo szybko i bez komplikacji przez co przestoje są zredukowane do minimum. Łożysko, prowadnica liniowa lub napęd liniowy mogą być zatem ponownie uruchomione w ciągu zaledwie kilku sekund. Praktyczne, narzędzie umożliwia bezpieczną instalację w krótkim czasie.

Łatwa wymiana łożyska liniowego bez komplikacji

Za pomocą prostego śrubokrętu boczną pokrywę wózka liniowego można łatwo odłączyć i wyjąć. Za pomocą specjalnego narzędzia, które użytkownik może również sam wydrukować na drukarce 3D, wkładka jest wypychana z wózka i bezpośrednio usuwana z szyny. Nowe łożysko wykonane z odpornego na zużycie i ścieranie, wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J200 zostaje następnie przytwierdzone do szyny i umieszczone w wózku za pomocą narzędzia montażowego. Pokrywę boczną następnie umieszcza się na wózku, aby zakończyć proces wymiany łożyska i zablokować wkładkę w oprawie łożyskowej.

Praktyczne zalety tego rozwiązania polegają na tym, że szyny nie można uszkodzić, a wymiana odbywa się bezpośrednio w systemie. Zawleczka umieszczona pośrodku bocznej pokrywy zabezpiecza wkładkę w wózku. Alternatywnie, wymiany można również dokonać za pomocą śrubokręta. Na nowej wkładce i w wózku firma igus zapewniła specjalne wgłębienia do tego celu. Nowe łożysko typu "Exchange" można obecnie zmodernizować dla wszystkich istniejących systemów drylin W o wielkości 10, takich jak prowadnice liniowe, osie liniowe i roboty liniowe. Kolejne rozmiary są obecnie planowane.

Źródło: igus

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Stacja robocza Lenovo ThinkPad P53

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.