SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

NX CAD: Widok przekroju - PMI

Podczas pracy nad detalem gdy już proces projektowania jest zakończony, możemy bezpośrednio w środowisku "Modelowania" przygotować odpowiednie widoki. Gdy nasza licencja NX posiada moduł do aplikacji "PMI" użytkownik jest w stanie poza zwykłymi widokami stworzyć przekrój, który następnie może być od razu pokazany na dokumentacji płaskiej.

Po wykonaniu operacji "Widok przekroju" z zakładki "PMI" do widoków głównych detalu zostanie dodany widok o nazwie zdefiniowanej w odpowiednim polu funkcji. Stworzony widok może być bezpośrednio wywołany w dokumentacji 2D wraz z kreskowaniem oraz wszystkimi ustawionymi kolorami.

 
 

Po przejściu do aplikacji "Dokumentacja 2D" i wywołaniu operacji "Widok Główny" w liście widoków głównych,  użytkownik ma do wyboru również stworzony w modelowaniu gotowy widok przekroju z przygotowanym kreskowaniem.

W dokumentacji płaskiej i wywołaniu widoku przekroju, użytkownik nie zobaczy wcześniej zdefiniowanego kreskowania, gdy chcemy przenieść układ kreskowania z modelowania na rysunek płaski użytkownik musi wejść w ustawienia widoku przekroju i włączyć wyświetlanie

Więcej na nxcad.pl
Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.