CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Solid Edge 2019 - projektowanie okablowania, wiązek przewodów i płytek PCB

Wśród nowych rozwiązań w zakresie projektowania układów elektrycznych oferowanych przez oprogramowanie Solid Edge 2019 znajdują się narzędzia do projektowania okablowania, wiązek przewodów i płytek PCB.

Do usprawnień w zakresie projektowania układów mechanicznych należą nowe funkcjonalności modułowego projektowania instalacji z wykorzystaniem technologii projektowania P&ID i orurowania.

Firma Siemens ogłosiła najnowszą wersję oprogramowania Solid Edge, zestawu niedrogich, łatwych w użyciu narzędzi, które usprawniają realizację wszystkich elementów procesu opracowywania produktu, w tym projektowanie układów mechanicznych i elektrycznych, symulacje, produkcję, tworzenie dokumentacji technicznej i zarządzanie danymi. Solid Edge 2019 oferuje najlepsze w swojej klasie technologie projektowania układów elektrycznych i płytek drukowanych (PCB), nowe funkcjonalności w zakresie zarządzania wymaganiami, w pełni zintegrowane narzędzie do analizy symulacji, najnowsze narzędzia do obsługi wytwarzania subtraktywnego i addytywnego oraz możliwość prowadzenia bezpłatnej i bezpiecznej współpracy przy realizacji projektów w chmurze. Nowe funkcjonalności jeszcze bardziej ułatwiają wszystkim klientom, niezależnie od skali prowadzonej działalności, opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z pomocą kompleksowej platformy cyfrowej.

Integracja narzędzi do projektowania rozwiązań mechanicznych i elektrycznych w ramach Solid Edge umożliwi nam opracowywanie i realizację niestandardowych systemów elektromechanicznych szybciej i taniej od naszych konkurentów – powiedział Eric Becnel, Wiceprezes i Główny Inżynier RadioBro Corporation.

Integracja funkcjonalności oprogramowania ma kluczowe znaczenie dla złożonych i wieloetapowych projektów, jakie są obecnie realizowane. Solid Edge Wiring Design oferuje narzędzia do projektowania i symulacji, zapewniające możliwość szybkiego tworzenia schematów okablowania i weryfikacji układów elektrycznych. W Solid Edge Harness Design dodano intuicyjne narzędzia do projektowania wiązek i tablic montażowych z możliwością automatycznego doboru elementów, walidacji projektu i generowania raportów produkcyjnych. Solid Edge PCB Design zapewnia możliwość szybszego zapisywania schematów i tworzenia układów płytek PCB, a dodatkowo jest w pełni zintegrowany z obszarem projektowania układów mechanicznych, co ogranicza ryzyko wystąpienia kosztownych błędów.

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge oferuje nowe możliwości modułowego projektowania instalacji dzięki narzędziom Solid Edge P&ID Design oraz Solid Edge Piping Design. Solid Edge P&ID Design zapewnia obsługę schematów procesowych 2D oraz symboli przy tworzeniu układów P&ID, spełniając surowe wymogi dotyczące projektowania instalacji. W połączeniu z funkcjonalnościami narzędzia Solid Edge Piping Design, takimi jak zautomatyzowane projektowanie orurowania 3D z obszernymi bibliotekami elementów 3D oraz w pełni zautomatyzowane generowanie rysunków izometrycznych na potrzeby projektowania instalacji, te nowe możliwości mogą pomóc ograniczyć liczbę błędów projektowych i zapewnić sprawne projektowanie rurociągów na potrzeby takich branż, jak przemysł naftowy.

Nowe rozwiązania w zakresie obróbki addytywnej umożliwiają lepsze kontrolowanie kształtów, wagi i wytrzymałości elementów, a także szczególnych aspektów bezpieczeństwa, aby umożliwić klientom opracowywanie nowych projektów, których realizacja nigdy wcześniej nie była możliwa. Solid Edge automatyzuje również przygotowanie druku, w tym wielokolorowego i wielomateriałowego, co ogranicza wielkość zestawienia materiałów i części, a także zależność od kosztownych urządzeń produkcyjnych. Dodatkowo nowe funkcjonalności umożliwiają producentom realizację niewielkich partii w krótkim czasie i po racjonalnych kosztach. Nowością w Solid Edge 2019 jest również Solid Edge CAM Pro, tj. kompleksowy, wysoce elastyczny system obsługujący najnowsze technologie obróbki. System ten umożliwia efektywne zaprogramowanie narzędzi do obróbki CNC, co zapewnia, że części są produkowane zgodnie z projektem.

Rynek globalny, który wymaga opracowywania i realizacji coraz bardziej złożonych produktów w coraz krótszym czasie, postawił naszych klientów przed wieloma nowymi wyzwaniami, ale zapewnia także możliwość wyróżnienia się – powiedział John Miller, Starszy Wiceprezes ds. Mainstream Engineering w firmie Siemens PLM Software. – Jestem przekonany, że integracja najlepszych technologii firmy Mentor z funkcjonalnościami projektowania nowej generacji oferowanymi w ramach Solid Edge 2019 pozwoli naszym klientom opracowywać innowacyjne rozwiązania w nowej erze cyfryzacji.

Więcej informacji o oprogramowaniu Solid Edge 2019

Źródło: SIEMENS PLM
Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2019

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

midasNFX - promocja dla polskich inżynierów

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.