SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Co zobaczymy podczas 10. Dni Druku 3D w Kielcach

Kolejne dni odmierzają coraz krótszy czas do X jubileuszowej edycji Dni Druku 3D w Kielcach. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Targach Kielce.

Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można zobaczyć praktycznie wszystko co oferuje branża druku 3d i pokrewne w Polsce.

W tym samym czasie i miejscu będzie trwać Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce. W zeszłym roku w 7 halach ponad 900 firm z 38 krajów przedstawiło swoją ofertę, a wydarzenie odwiedziło ponad 12000 osób. W innych halach odbywają się będą m.in. targi technologii obróbki metali, spawalnictwa, technologii laserowych, technologii pomiarowych jak i inne związane z przemysłem.

Jak co roku wystawcy przygotowali masę atrakcji dla zwiedzających. Zaczynając od sponsora głównego firmy Hawlett-Packard (którą na terenie Polski reprezentuje firma Integart), która deklaruje, że nowy sposób tworzenia prototypów i części funkcjonalnych może odbywać się teraz w 10-krotnie krótszym czasie i o połowę taniej w porównaniu do rozwiązań konkurencji.

Fundatorami imprezy zostały firmy 3DGence, Atmat, F3DFilament, Igus, UBOT 3D.

Bardzo widocznym trendem jest coraz większy udział w DNIACH DRUKU 3D firm oferujących technologie wysokobudżetowe. Cieszy fakt, że w tym segmencie rynku coraz częściej pojawia się Polska myśl techniczna. Jednymz ciekawszych stoisk, jeśli chodzi o technologie druku z metalu będzie na pewno stoisko firmy 3DLab z Warszawy. Znany w branży zespół zaprezentuje swoje autorskie urządzenie ATO One, które ma szansę zrewolucjonizować część technologii druku 3D z proszków metalu.

Natomiast Sondasys to nowa polska firma, która również przedstawi swoje najnowsze dziecko drukarkę Sondasys SLS. Drukarka ta dzięki zmiennej objętości pola roboczego i innowacyjnym rozwiązaniom w systemie sterowania wiązką lasera ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla dotychczas istniejących na rynku rozwiązań. Jak zapewnia Maciej Patrzałek (główny architekt przedsięwzięcia) budowa maszyny pozwala na znaczną optymalizację kosztów produkcji i łatwiejsze wdrożenie technologii SLS.

Jeśli chodzi o technologie wysokobudżetowe bez wątpienia warto odwiedzić stoisko Bibus Menos. Firma zaprezentuje część swojej bogatej oferty, między innymi maszyny EOS. Bibus Menos jest specjalistą we wdrażaniu szerokiego wachlarza technologii (nie tylko tych popularnych jak SLS, PolyJet i DMLS, ale również tych wysokospecjalistycznych jak np. LCM czyli drukowanie w ceramice). Na stoisku będzie można porozmawiać ze specjalistami od ich wdrażania. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć te maszyny w trakcie pracy.

Jednym z ciekawszych stoisk będzie też na pewno stoisko firmy ISOTEK, która zaprezentuje urządzenie Gefertec. Jak zapewnia producent jest to najszybsza technologia druku 3d w metalu na świecie.

Oprócz tego jak zawsze będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wystawców oferujących gotowe do wdrożenia rozwiązania.

Silnie będą reprezentowani polscy producenci. Firm takich jak Atmat, Monkeyfab, Omni3d czy Zortrax nie trzeba nikomu przedstawiać. Wśród krajowych producentów prezentujących się podczas Dni Druku 3D warto zwrócić uwagę na firmę Sinterit z Krakowa z ich unikalną w skali światowej drukarką LISA, pozwalającą na bardzo ekonomiczne wdrożenie technologii SLS. Natomiast firma Atmat zapowiedziała, że pokarze wydruk w skali niespotykanej do tej pory nie tylko w Polsce, ale i naświecie. Jak część osób zapewne pamięta podczas ubiegłorocznej edycji imprezy odbył się konkurs na design maszyny. Wśród polskich produktów nie sposób nie wspomnieć o Vacu3d – desktopowej termoformierce, które po raz pierwszy będzie prezentowana podczas targów w Polsce, w finalnej wdrożonej do produkcji odsłonie.

Silnie będą reprezentowani też zagraniczni producenci. W imieniu większości z nich pojawią się dystrybutorzy. Na stoiskach firm CadXpert, FilamentsU4, Aemca i wielu innych będzie można zapoznać się z ofertami m.in. 3D Systems, Formlabs, MakerBot, Stratasys. Z edycji na edycję coraz więcej zagranicznych firm decyduje się jednak na bezpośrednie reprezentowanie swoich produktów. Po raz kolejny pojawi się np. czeski producent świetnie znanych na całym świecie drukarek Prusa3d.

Dla osób, które potrzebują elementy wykonane w technologii druku 3d, ale nie koniecznie chcące kupować drukarki, ciekawa może okazać się oferta usługodawców. Pojawią się firmy oferujące usługi praktycznie we wszystkich technologiach, na czele z Materialise – największym tego typu przedsiębiorstwem na świecie.

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas trwania targów odbędzie się konkurs dla wyst awców. Kapituła złożona z przedstawicieli środowiska naukowego w Polsce, przyzna nagrody za najlepszy produkt.W jej skład wejdzie prof. Grzegorz Budzik, prof. Marek Macko oraz dr Artur Szmit.

Podczas poprzednich edycji dużą popularnością cieszyło się seminarium organizowane przez SIT Polska i ProCAx. W tym roku do grona organizatorów dołączył IT Club. Cykl wykładów pt. „Wybrane aspekty druku 3D” odbędzie się w godzinach od 9:30 do 16:00 w dniach 10 i 11 kwietnia. Prelegenci przygotowali ciekawe wystąpienia

Jednym z ciekawszych wykładów będzie ten prezentowany przez Andrzeja Burgsa z firmy Sygnis New Technologies dotyczący nowego projektu – drukowania ze szkła w niskich temperaturach.W czwartek 12 kwietnia o godzinie 11:00, rozpocznie się za to specjalnie przygotowany blok dla uczniów i nauczycieli.

Wstęp na targi Dni Druku 3D (oraz na cykl imprez Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce) jest bezpłatny po rejestracji. Link do rejestracji: http://targikielce.pl/pl/dnidruku3d.htm

Źródło: SIT Polska

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.