PLASTPOL 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Biblioteka 3D CAD okuć meblowych GTV

W programie SWOOD Design dostępna jest nowa bezpłatna biblioteka okuć. To efekt współpracy firm DPS Software i GTV. Stworzone wspólnie bryły 3D prowadnic, uchwytów i systemów szuflad znacznie usprawnią pracę producentów mebli i stolarzy.

Inżynierowie z firmy DPS Software podjęli się zadania opracowania biblioteki okuć dla programu SWOOD Design. Stworzone wspólnie z firmą GTV, dystrybutorem akcesoriów meblowych, bryły 3D prowadnic, uchwytów i systemów szuflad dostępne są bezpłatnie.

Nowa biblioteka okuć dostępna jest w programie SWOOD Design, jednym z najlepszych na rynku rozwiązań usprawniających projektowanie mebli w środowisku 3D. Program posiada funkcje rozszerzające standardowe możliwości SOLIDWORKS, a dodatkowo, dzięki funkcjonalności CAM, wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Dzięki możliwości wykorzystania pełnego zakresu dostępnych technologii, użytkownik jest w stanie precyzyjne zaprogramować obrabiarkę CNC do drewna. Efektem końcowym pracy w SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja okołoprodukcyjna.

Jako firma, która dynamicznie reaguje na potrzeby rynku, podejmujemy się inicjatyw, które pozwolą producentom na oszczędność czasu i pieniędzy - podkreśla Wojciech Nieroda z DPS Software - Dostępność obszernej biblioteki okuć meblowych zautomatyzuje proces tworzenia mebli. Wszystkie nawiercenia zostaną naniesione automatycznie, umożliwiając bezpośrednie przejście na maszyny CNC.

Program SWOOD Design oferuje biblioteki ustandaryzowanych elementów wiodących producentów okuć meblowych. Efektem współpracy z DPS Software jest dołączenie do tego grona firmy GTV. To bardzo dobra wiadomość dla producentów mebli, ponieważ portfolio GTV jest jedną z najbardziej kompletnych ofert na rynku.

Wszystkie oferowane przez program SWOOD Design komponenty 3D zawierają właściwości katalogowe, takie jak opis, koszt, numer katalogowy, co pozwala wygenerować listę materiałów i kosztorys. Dodatkowo, po przeciągnięciu modelu 3D do złożenia automatycznie wykonywane są wszystkie niezbędne operacje technologiczne korpusów mebla, takie jak wiercenia i frezowania.

Bezpłatną bibliotekę okuć meblowych GTV można pobrać ze strony:
www.swood.pl/biblioteka-gtv

Źródło: DPS Software

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.