Podręcznik SOLIDWORKS 2020
PLASTPOL 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

SmartCAM 2018 - Adaptive Roughing

Nowy zbiór procesów Adaptive Roughing dodany do SmartCAM 2018 wprowadza program w najnowocześniejsze znane techniki wydajnego usuwania materiału.

Nowa grupa procesów zgrubnych wprowadza polecenia kieszeni, planowania, otwartych profili, czy regionów opartych na obróbkach szybkościowych, wysokowydajnych HSM czyli z języka angielskiego High Speed Machining.

Adaptive Roughing nowe podejście HSM powoduje, że zaangażowanie i praca narzędzia w materiale jest stale monitorowana przy pomocy algorytmu z ang. In-Process-Stock, który zapewnia, że kąt opasania narzędzia będzie stały w każdym miejscu obróbki. Dzięki temu w całym procesie obróbki zgrubnej będą istnieć prawie zawsze stałe warunki skrawania. Narzędzie nie będzie wchodzić pełną średnicą w materiał ze względu na styczny charakter pracy narzędzia, co wpływa na łagodniejszą, cichszą pracę maszyny z mniejszymi drganiami i lepszym odprowadzaniem ciepła z narzędzia.

Dzięki nowej technologii Adaptive Roughing użytkownik zyskuje:

Wydłużenie pracy narzędzia

  • Cieńsze wióry są łatwiejsze do usunięcia i skuteczniej jest odprowadzane ciepło z narzędzia
  • Stałe siły skrawania wpływają na mniejsze obciążenia pracy narzędzia
  • Równomierne zużycie pracującej części narzędzia

Skrócenie cyklu pracy

  • Można użyć wyższe prędkości skrawania i posuwy
  • Można utrzymywać optymalną prędkość posuwu podczas całej obróbki
  • Głębokość cięcia można zwiększyć do możliwej pełnej głębokości pracy narzędzia

Więcej informacji na stronie producenta

Źródło: Falina

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.