Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

“Kanciasty” model w SOLIDWORKS Visualize

SOLIDWORKS Visualize jest profesjonalnym oprogramowaniem umożliwiającym wykonywanie fotorealistycznych grafik i animacji. Wykonane w nim renderingi bardzo często trudno jest odróżnić od zdjęć wykonanych rzeczywistym obiektom. Czasami zdarza się jednak, że importowany model w SOLIDWORKS jest „kanciasty”. Zamiast krawędzi kołowych i łuków na ekranie widzimy łamane złożone z kilku odcinków.

Problem leży w ustawieniach wydajności SOLIDWORKS. Jakość modelu, który z niego eksportujemy, bezpośrednio wpływa na jakość geometrii w Visualize.

Aby rozwiązać problem należy wejść w Opcje SOLIDWORKS -> Właściwości dokumentu -> Jakość obrazu. W tym menu, za pomocą suwaka „Rozdzielczość ULU/ ULW” możemy wpływać na jakość wyświetlanej krzywizny. Należy pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym niższa wydajność SOLIDWORKS.

Po zmianie ustawień nasz model prezentuje się następująco:

Dzięki temu jakość geometrii w SOLIDWORKS Visualize również uległa znaczącej poprawie:

Porównanie modeli przed i po zmianie ustawień:

Źródło: DPS Software (www.dpstoday.pl)

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.