Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Dni Druku 3D 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

ZWCAD 2018 wydany

Wersja ZWCAD 2018 oferuje wiele nowości zarówno w zakresie nowych funkcji jak i  usprawnień. Pierwszą wizualną zmianą jest wygląd interfejsu, którego kolorystyka została dostosowana do wielogodzinnej pracy w programie - w nowej wersji jest on dla użytkownika jeszcze bardziej przyjazny i czytelny. Dzięki znacznej optymalizacji zauważalna jest wydajniejsza i jeszcze szybsza praca - zarówno samego programu jak i nakładek.

Kluczowe zmiany w nowej wersji ZWCAD'a to przede wszystkim: 11 nowych funkcji, nowy interfejs i znaczna poprawa wydajności.

Na wykresie powyżej porównano czasy wykonania poszczególnych operacji w programach ZWCAD+ 2015, ZWCAD 2017 i ZWCAD 2018. Krótszy czas oznacza większą wydajność programu.

W ZWCAD 2018 znacznie skrócono proces instalacji, ilość kliknięć zmniejszono do minimum. Obecnie program jest instalowany z pliku instalatora i nie jest tworzony katalog tymczasowy. Przyśpiesza to znacznie proces instalacji, oraz zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć dyskową.

... a o to nowy interfejs użytkownika

Cały interfejs został nieco przyciemniony w celu zmniejszenia zmęczenia wzroku. ZWCAD 2018 wprowadza także bogate możliwości jego edycji: menu, pasków narzędzi i skrótów klawiaturowych. Można by zapytać czy będzie dostępna kolorystyka w jasnej wersji? Jak odpowiada producent - w obecnej chwili nie. Jeśli jednak będzie realne zapotrzebowanie, to pojawi się również jasny interfejs.

Wbudowany kalkulator

Dodano kalkulator pozwalający dokonywać pomiarów obiektów na rysunku (np. długości, kąty) oraz operacji matematycznych (np. funkcje trygonometryczne, konwersję jednostek, obliczenia wartości liczb, które zawarte są w tekstach).

Nowy system pomocy

System pomocy został przebudowany, tak aby łatwiej można było przejść do powiązanego polecenia lub opisu. Będąc w trakcie polecenia możemy wcisnąć klawisz F1 i zostaniemy przeniesieni do odpowiedniego miejsca w pomocy.

Lepsza obsługa monitorów wysokiej rozdzielczości.

ZWCAD 2018 znaczenie lepiej wspiera monitory wysokiej rozdzielczości np. 4K, zarówno jeśli chodzi o rysunek jak i elementy interfejsu graficznego np. menu czy ikony.

Dodano możliwość podglądu wartości atrybutu na rysunku podczas edycji w oknie edytora.

przesuwanie tekstu atrybut 

Dodano możliwość blokowania i odblokowywania proporcji obiektów OLE.

Po zaznaczeniu obiektu w pasku właściwości dostępna będzie opcja jak na rysunku poniżej.

blokada proporcji

Jeśli będzie ona włączona to proporcje obiektów OLE będą niezmienialne.

API - Interfejs dla programistów tworzących nakładki

W ZWCAD 2018 można kompilować pliki w formacie .lsp do pliku .zelx. Dzięki temu programy będą działały szybciej oraz bezpieczniej.

ZWCAD 2018 będzie umożliwiał bezproblemowe uruchomienie nakładek utworzonych w starszych wersjach ZRX bez konieczności rekompilacji nakładki.

Lista popularnych aplikacji dodatkowych będzie zawarta w dedykowanej zakładce w menu o nazwie APP+.

Plany rozwoju ZWCAD 2018.

W obrębie ZWCAD 2018 planowane jest wydanie dwóch dużych aktualizacji, które wprowadzą nowe funkcje, oraz kilku mniejszych aktualizacji. Poniżej wykres, na którym pokazano szacowany czas wydania kolejnych wersji programu.

plany rozwoju 2018

 Kolejne nowości będziemy oczywiście opisywać w miarę wydawania kolejnych service packów. Z tego co już wiemy i możemy powiedzieć to to, że na pewno pojawi się lustro, spirala, wprowadzanie danych długości i kątów z klawiatury zostanie znacznie ułatwione i  pojawi się Centrum Projektanta.

Źródło: UI Szansa

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.