Podręcznik SOLIDWORKS 2020
STOM-TOOL 2020
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Premiera Radeon Pro WX 9100 i Radeon Pro SSG

W trakcie konferencji Capsaicin odbywającej się na targach SIGGRAPH w Los Angeles firma AMD ogłosiła niespotykaną liczbę nowości z bardzo wielu dziedzin – od sprzętu dla graczy, przez sprzęt dla profesjonalistów czy system P47 do uczenia maszynowego i wirtualizacji graficznej.  Nas najbardziej zaciekawiły premiery dwóch nowych kart graficznych do profesjonalnych zastosowań.

Profesjonalne karty graficznej Radeon Pro WX 9100 i Radeon Pro SSG wprowadzają zaawansowaną technologię, która nigdy wcześniej nie była widziana w obszarze profesjonalnych rozwiązań. Dzięki nim możliwe jest zredukowanie bądź wręcz wyeliminowanie tradycyjnych barier w tworzeniu treści cyfrowych dając odpowiednią moc w ręce artystów, projektantów i inżynierów pozwalając im tym samym na lepszą realizację ich wizji.

Radeon Pro WX 9100 to profesjonalna karta graficzna dla stacji roboczych, którą zaprojektowano, aby wiodła prym w najbardziej wymagających zadaniach z dziedziny obróbki i tworzenia multimediów, projektowania i produkcji. Cechują ją:

  • Szczytowa wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji na poziomie 12,3 TeraFlopa
  • Jednostki obliczeniowe następnej generacji z technologiami RPM (Rapid Packed Math) i EGP (Enhanced Geometry Pipeline), które zwiększają efektywność przetwarzania
  • 16 GB pamięci HBC (High Bandwidth Cache), która wykorzystuje najnowsze, ultra szybkie moduły HBM2 ECC (Error Correcting Code)
  • O 51% większa przepustowość pamięci, 2,6-krotnie lepsza efektywność energetyczna i 2,3-krotnie większa moc obliczeniowa w porównaniu do poprzedniej generacji kart graficznych AMD. Ponadto najnowsze technologie wyświetlania z obsługą rozdzielczości 8K przy 60 Hz, 4K przy 120 Hz, zgodnego z HDR DisplayPort 1.4 oraz konfiguracji z nawet sześcioma ekranami przy wykorzystaniu technologii AMD Eyefinity.

Radeon Pro SSG oferuje te samą wydajność i funkcjonalność, co Radeon Pro WX 9100 i jest pierwszą na świecie kartą graficzną, która przekroczyła barierę terabajta oferując 2 TB pamięci graficznej umożliwiając płynną, natywną edycję wideo 8K w czasie rzeczywistym.

Ceny i dostępność: Obu kart możemy spodziewać się na rynku 13 września.

Więcej informacji dostępne jest na stronach:

Firma AMD ponadto ogłosiła otwartą dostępność technologii Radeon ProRender.

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.