SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS w produkcji wagonów towarowych

Astra Rail Industries jest wiodącym producentem cystern kolejowych, wagonów towarowych i wózków kołowych w Rumuni. Producent korzysta z pomocy swoich dwóch biur projektowych ICPV SA oraz siostrzanej spółki na Słowacji - Astra Rail Project.

W celu zwiększenia wydajności i możliwości inżynieryjnych producent zamienił narzędzia do projektowania 2D na system SOLIDWORKS. Biuro projektowe firmy korzysta z oprogramowania SOLIDWORKS Standard, SOLIDWORKS Simulation Premium i SOLIDWORKS PDM Professional.

Oprogramowanie SolidWorks Simulation to pakiet narzędzi do inżynierii 3D, ułatwiający podejmowanie strategicznych decyzji technicznych i biznesowych. Dzięki zaawansowanym i intuicyjnym narzędziom SolidWorks Simulation projektanci mogą wirtualnie przetestować nowe pomysły, szybko i efektywnie ocenić wydajność, poprawić jakość oraz uzyskać niezbędną wiedzę w celu wdrożenia innowacji do produkcji.

Narzędzia SolidWorks Product Data Management umożliwiają zarządzanie danymi projektowymi i ich synchronizację w całym cyklu produkcyjnym. Wszystko to za pomocą prostego i łatwego do wdrożenia rozwiązania, które jest ściśle zintegrowane ze wszystkimi aplikacjami SolidWorks. Bezpieczna przechowalnia pozwala na udzielenie dostępu do środowiska projektowania 3D i powiązanych z nim plików wszystkim osobom biorącym udział w tym procesie – od inżynierów po pracowników produkcji.

Oprogramowanie SOLIDWORKS jest łatwe w obsłudze, zapewnia dostęp do zintegrowanych możliwości projektowania i analizy 3D, co w pełni zaspakaja potrzeby naszej firmy - mówi Cornel Raicov Dyrektor Zarządzający ICPV.

Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS firma Astra Rail mogła skrócić cykl projektowania o 30 do 35 procent, aktualizując swoje procesy i wykorzystując bibliotekę komponentów i podzespołów trójwymiarowych. Pozwoliło to zminimalizować błędy projektowe przy użyciu narzędzi typu wykrywanie kolizji, wykrywanie przenikania czy też wykrywanie kontaktu  pomiędzy poszczególnymi podzespołami.

Źródło: CADWorks (www.cadworks.pl)

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.