SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

3DEXPERIENCE przy produkcji maszyn budowlanych

Dassault Systèmes poinformowała, że Doosan Infracore – globalny producent maszyn budowlanych, z sukcesem wdraża platformę 3DEXPERIENCE, jako narzędzie realizacji strategii transformacji modelu biznesowego, której celem jest objęcie pozycji lidera na rynku wsparcia budownictwa infrastrukturalnego.

Wszystkie trzy rozwiązania branżowe Dassault Systèmes – „Single Source for Speed,” „Simple Solution Selection” i „Ready to Make”, z których korzysta Doosan Infracore znajdują się na platformie 3DEXPERIENCE. Dzięki ich wdrożeniu producent ma do dyspozycji zaawansowane, wirtualne aplikacje, umożliwiające zarządzanie innowacją, efektywną kontrolę kosztów i podniesienie jakości na terenie swoich 13 fabryk, 4 centrów badań i rozwoju oraz 46 oddziałów i biur sprzedaży na całym świecie.

W 2012 roku przedsiębiorstwo Doosan Infracore weszło na ścieżkę realizacji nowej strategii, mającej na celu podniesienie wskaźników biznesowych i wzrost konkurencyjności na rynku maszyn budowlanych, silników komercyjnych i obrabiarek. Po starannym przeanalizowaniu obszarów wymagających poprawy – w szczególności w zakresie jakości, dostaw i kosztów,
w perspektywie łańcucha wartości całej firmy, a także po rozważeniu dostępnych na rynku narzędzi, Doosan Infracore wybrał i w pełni wdrożył należącą do Dassault Systèmes platformę 3DEXPERIENCE. Firma przeprowadziła cały proces w mniej niż dwa lata.

Obecnie platforma 3DEXPERIENCE dostarcza Doosan Infracore ujednolicone, cyfrowe środowisko pracy, łączące ze sobą kompleksowe procesy biznesowe – od skonfigurowanej architektury produktu do projektu, symulacji oraz produkcji na poziomie światowym i lokalnym. Dodatkowo, umożliwia ona współpracę ponad 1 800 projektantów, inżynierów oraz specjalistów marketingu i sprzedaży poprzez nadanie im dostępu, w bezpieczny sposób i w czasie rzeczywistym, do danych projektowych, inżynierskich i produkcyjnych. Dzięki wdrożeniu, Doosan Infracore może bezproblemowo projektować niezawodne i inteligentne produkty, szybko dostarczać klientom oferty z portfolio większych maszyn – a wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby wykorzystywanych części oraz uproszczeniu wykonywanych operacji.

Realizacja naszej ambicji, aby móc projektować i budować wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba wymagała od nas podejścia odgórnego, które nadało priorytety korzyściom biznesowym, jakie chcieliśmy osiągnąć,” powiedział Youngjin Park, GPDM Project Manager, Doosan Infracore. „Platforma 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes jest najbardziej odpowiednim narzędziem realizacji tej strategii w kontekście funkcjonalności, wydajności i wsparcia procesów. Dostarcza nam wiodące, wirtualne aplikacje w ramach jednej platformy, która jest naszą bramą do światowej ligi producentów.”

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwiła Doosan Infracore zaangażowanie się w całościową transformację biznesu, przy jednoczesnym zachowaniu niespotykanego poziomu współpracy,” powiedział Philippe Bartissol, Vice President, Industrial Equipment Industry, Dassault Systèmes. „Doosan Infracore może teraz wystarczająco wcześnie wprowadzać zmiany w projektach, zarządzać oddzielnym wykazem materiałów w ramach jednego procesu, a także przeprowadzać wirtualnie testy i symulacje na etapie projektowania i produkcji w celu zmniejszenia liczby popełnianych błędów i poprawek. Firma uwierzyła, że ta transformacja była możliwa do osiągnięcia, a teraz stanowi przykład dla innych przedsiębiorstw w branży, które rozważają digitalizację swoich procesów.”

Więcej informacji na temat branżowych rozwiązań dla przemysłu maszynowego: TUTAJ >>>

Źródło: Dassault Systemes

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.