CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Finał Young Design 2017

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2017 zorganizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rozstrzygnięty!

Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zwyciężyła w 10. edycji Young Design. 9 czerwca 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziesięciu finalistów.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

Laureatka, Karolina Hołdys, otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz konsultacje biznesowe w Startup Academy i możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku w IWP.

 

Karolina Hołdys, laureatka stypendium im.Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2017

Karolina Hołdys, projektantka, absolwentka krakowskiej i katowickiej ASP. Młoda specjalistka w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design. Na co dzień współpracuje z firmami projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3d.

W finale konkursu Karolina Hołdys zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury Young Design 2017 doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem. Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta sprzętu medycznego dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego.

Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys.

Ponadto finalistka Young Design 2017, Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. Kaja Nosal prezentowała w finale Young Design m.in. projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20.

Kaja Nosal, finalistka Young Design 2017, otrzymała staż od producenta mebli Paged Meble, „Party, play, work”, proj. Kaja Nosal

 Skład Kapituły Stypendialnej Young Design 2017:

  • Katarzyna Rzehak, Przewodnicząca jury , dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego
  • Lidia Kowalska-Getler, manager działu rozwoju i marketingu w MARBET,
  • Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,
  • Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,
  • Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,
  • Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej w Paged Meble.

Na pierwszym planie Karolina Hołdys laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką wiceminister MKiDN, na drugim planie Jury oraz Finaliści konkursu.

Więcej informacji na: www.iwp.com.pl/young_design

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.

Patron honorowy i fundator głównej nagrody: prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Lauren Peso Polska S.A., Startup Academy, Paged Meble SA.

Patroni medialni: Designteka.pl, 3DCAD.pl, CADNews.pl, Exspace.pl.

Źródło: IWP, www.iwp.com.pl/young_design, fot. PAT MIC/IWP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.