STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Finał Young Design 2017

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2017 zorganizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rozstrzygnięty!

Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zwyciężyła w 10. edycji Young Design. 9 czerwca 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziesięciu finalistów.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

Laureatka, Karolina Hołdys, otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz konsultacje biznesowe w Startup Academy i możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku w IWP.

 

Karolina Hołdys, laureatka stypendium im.Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2017

Karolina Hołdys, projektantka, absolwentka krakowskiej i katowickiej ASP. Młoda specjalistka w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design. Na co dzień współpracuje z firmami projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3d.

W finale konkursu Karolina Hołdys zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury Young Design 2017 doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem. Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta sprzętu medycznego dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego.

Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys.

Ponadto finalistka Young Design 2017, Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. Kaja Nosal prezentowała w finale Young Design m.in. projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20.

Kaja Nosal, finalistka Young Design 2017, otrzymała staż od producenta mebli Paged Meble, „Party, play, work”, proj. Kaja Nosal

 Skład Kapituły Stypendialnej Young Design 2017:

  • Katarzyna Rzehak, Przewodnicząca jury , dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego
  • Lidia Kowalska-Getler, manager działu rozwoju i marketingu w MARBET,
  • Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,
  • Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,
  • Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,
  • Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej w Paged Meble.

Na pierwszym planie Karolina Hołdys laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką wiceminister MKiDN, na drugim planie Jury oraz Finaliści konkursu.

Więcej informacji na: www.iwp.com.pl/young_design

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.

Patron honorowy i fundator głównej nagrody: prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Lauren Peso Polska S.A., Startup Academy, Paged Meble SA.

Patroni medialni: Designteka.pl, 3DCAD.pl, CADNews.pl, Exspace.pl.

Źródło: IWP, www.iwp.com.pl/young_design, fot. PAT MIC/IWP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.