SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

BVOH - wydajny i rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy

Verbatim wprowadza na rynek wysokiej jakości materiał podporowy rozpuszczalny w wodzie - kopolimer butenodiolu i alkoholu winylowego (BVOH) – służący do szybkiego i niezawodnego drukowania złożonych obiektów z podporami w drukarkach 3D z podwójnym ekstruderem.

BVOH jest łatwym w druku materiałem o niezawodnych właściwościach wytłaczania i krótkim czasie rozpuszczania - znacznie szybszym niż obecne na rynku materiały PVA/PVOH. Dzięki temu projektanci mogą teraz realizować swoje projekty 3D szybciej.

BVOH jest wytłaczany z prędkością do 30 mm/s i najlepiej sprawdza się w połączeniu z produktami ABS, PLA i PET marki Verbatim, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać ich właściwości. Odpady można utylizować do kanalizacji w gospodarstwach domowych, przy współczynniku rozcieńczania 20x1 (woda x BVOH), co jest bardzo łatwe do osiągnięcia.

Filament podporowy BVOH to niezawodny produkt, który pozwala na drukowanie jak zwykły materiał do druku 3D, dzięki czemu można zaprojektować i wydrukować bardziej złożone obiekty w wysokiej jakości” – powiedział Shigeyuki Furomoto, Manager, Global CEO office, Mitsubishi Chemical Media. „Wydajność druku, w połączeniu z wysoką rozpuszczalnością pozwoli na szersze zastosowanie drukarek z ekstruderem zarówno w branży przemysłowej jak i wśród profesjonalistów.”

W ostatnim czasie wprowadzono na rynek nowe drukarki z podwójnym ekstruderem. Dzięki wykorzystaniu rozpuszczalnych materiałów podporowych, takich jak BVOH, projektanci mogą zapomnieć o kompromisach związanymi z drukowaniem materiałów suportowych na drukarkach z pojedynczym ekstruderem.

Filament BVOH o średnicy 1,75mm od Verbatim (numer 55901) jest już dostępny na rynku, natomiast filament o średnicy 2.85mm będzie dostępny w sprzedaży od września 2017r.

Źródło: Verbatim

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.