Warsaw Industry Week 2020
STOM-TOOL 2020

AKTUALNOŚCI

Edgecam: Prosta obróbka obrotowa

Celem tutorialu jest zademonstrowanie w jaki sposób stworzyć i wykonać obróbkę tekstu wokół cylindrycznej powierzchni.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego środowiska pracy. Przechodzimy na wstążkę Plik a następnie wybieramy Nowa część frezowanie.

Po wyborze odpowiedniego środowiska przechodzimy na wstążkę Ustawienie i wybieramy opcję Tekst-Cecha.

Wprowadzamy następujące modyfikatory a następnie klikamy [OK].

Zakładka Ogólnie
Typ czcionki: Wektor                Obrót: 90              Wysokość: 15
Tekst: Obrotowa obróbka       Szerokość: 15

Położenie tekstu definiujemy wybierając jeden z klawiszy X,Y lub Z i w wyświetlonym oknie wprowadzamy współrzędne: X100Y0 Z50. Akceptujemy okienko.

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego postprocesora, na karcie Ustawienia klikamy na Twórz sekwencję, po wyświetleniu okna z dostępnymi postprocesorami wybieramy jedną z dostępnych demowych maszyn np. Mill Vertical BA Rotary mm.mcp.

Przechodzimy na zakładkę Obróbka w oknie Edytujemy sekwencję i konfigurujemy parametry według poniższego rysunku. Następnie klikamy [OK].

Na tej samej karcie przechodzimy do opcji Narzędzie i wyszukujemy odpowiedniego narzędzia np. 2.0 mm Multi-Flute End Mill. Po wybraniu wprowadzamy numer narzędzia 1. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji Różne > Tryb obrotowy.

Przechodzimy do Cykli frezarskich i wybieramy cykl Tekst. Wprowadzamy parametry a następnie klikamy [OK].

Dla instrukcji Wskaż pierwszy element tekstu do obróbki. Wskazujemy tekst, który został przez nas utworzony i akceptujemy, program wygeneruje ścieżkę dla wskazanego profilu.

W związku z tym że został zastosowany Tryb obrotowy tekst zostanie nawinięty wokół cylindra.

Źródło: Nicom (edgecam.pl)

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.