SOLIDWORKS WORLD 2019 SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Licencja czasowa SOLIDWORKS – dodatkowy model licencjonowania

Dobrze znanym i do tej pory jedynym dostępnym sposobem licencjonowania SOLIDWORKS był zakup licencji wieczystej, co oznaczało, że w chwili zakupu programu otrzymywaliśmy prawa do jego użytkowania. Prawa te jak sama nazwa wskazuje pozwalają na wieczyste użytkowanie licencji.

Mając na uwadze rożne potrzeby klientów oraz zapewniając większą elastyczność dostarczanych rozwiązań producent programu wraz z wersją SOLIDWORKS 2017 wprowadził dodatkowy sposób licencjonowania programu, czyli model subskrypcyjny. Od teraz Klienci mają również możliwość zakupu licencji czasowej SOLIDWORKS otrzymując dostęp do programu tylko na wybrany okres czasu.

Licencje czasowe SOLIDWORKS dają prawo do korzystania z oprogramowania SOLIDWORKS na predefiniowany i odnawialny okres czasu, dzięki czemu zapewniają Klientom elastyczne i skalowalne rozwiązanie łatwiejsze do budżetowania i o niższych kosztach w porównaniu do tradycyjnego modelu licencjonowania wieczystego.

Model subskrypcyjny SOLIDWORKS to idealne rozwiązanie dla firm, które cenią sobie elastyczność rozwiązań i możliwość dostosowania programu do aktualnych potrzeb. Dużą zaletą tego modelu licencjonowania jest możliwość dostosowania licencji czasowej programu wybierając spośród okresu 3 miesięcznego oraz rocznego. Jeżeli firma nie potrzebuje już programu, po zakończeniu okresu dostępowego, licencja programu wygasa bez żadnych konsekwencji. W każdej chwili, gdy znów pojawi się potrzeba skorzystania z SOLIDWORKS, wystarczy wykupić licencję na wybrany okres czasu. Ważne jest to, że nie ponosisz dodatkowych opłat za brak zachowania ciągłości licencji czasowej.

Co warto wiedzieć o licencji czasowej SOLIDWORKS:

 • licencja czasowa SOLIDWORKS to dodatkowy sposób licencjonowania programu, w sprzedaży dostępny jest również model licencjonowania wieczystego
 • aktualnie w ofercie dostępne są następujące pakiety SOLIDWORKS (Standard, Professional, Premium) oraz SOLIDWORKS Simulation (Standard, Professional, Premium)
 • licencje czasowe dostępne są na okres 3 miesięcy lub 1 roku
 • licencje są licencjami komercyjnymi, stanowiskowymi
 • licencja czasowa SOLIDWORKS funkcjonalnie jest taka sama jak licencja wieczysta
 • klienci posiadający licencją czasową traktowani są jak klienci z aktywną usługą subskrypcji, otrzymują pomoc techniczną, darmowe certyfikaty CSWA i CSWP, dostęp do platformy MySOLIDWORKS Standard
 • dla każdej firmy przysługuje dodatkowo 1 licencja dostępowa do platformy MySOLIDWORKS Professional
 • licencje czasowe mogą być używane w połączeniu z licencjami wieczystymi SOLIDWORKS oraz dodatków
 • nie ma dodatkowych opłat za brak ciągłości licencji czasowej
 • licencje nie noszą znaków wodnych, zaś utworzona dokumentacja nie wygasa
 • licencje czasowe dostępne są dla wersji SOLIDWORKS 2017 oraz nowszych

Poniżej znajdują się przykładowe warianty użycia licencji czasowych SOLIDWORKS.

Źródło: Solidexpert

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.