DPS Forum 2017 - SOLIDWORKS 2018
Targi EUROTOOL 2017
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Optymalizacja procesu obróbki blach jest możliwa

Optymalizacja przebiegu procesów produkcyjnych staje się źródłem przewagi konkurencyjnej wielu polskich przedsiębiorstw. Zauważalne jest to zwłaszcza w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu małoseryjnym, zmagających się z ograniczeniami związanymi z zasobnością parku maszynowego. Integracja zleceń przekazywanych na halę produkcyjną, poprawiająca przebieg procesów produkcyjnych staje się coraz częściej przedmiotem zainteresowania producentów, a co za tym idzie wymaganiem wobec dostawców specjalistycznego oprogramowania.

Przedsiębiorców zajmujących się obróbką blach, dążących do redukcji skali odpadów i usprawnienia procesów produkcji z pewnością zainteresuje oprogramowanie Radmanager, oferowane przez Radan Polska – które niespełna miesiąc temu miało swoją premierę. Oprogramowanie, wspomaga proces zarządzania informacjami o klientach, ich zleceniami i częściami.

Radmanager pozwala w prosty i intuicyjny sposób wprowadzać dane o zamówieniach, a następnie przekształcać je w tzw. gniazdo projektów w oprogramowaniu RADAN. Dzięki temu zlecenia produkcyjne, pochodzące z różnych zamówień można łączyć – co umożliwia optymalizację wykorzystania maszyn i zużycia materiałów – tłumaczy Paweł Świątkowski, Product Manager w Radan Polska.

Co niezwykle istotne wszelkie zlecenia Radmanager może importować z systemu ERP, funkcjonującego w organizacji. Użytkownicy oprogramowania mają ponadto możliwość załączania do projektów dodatkowych plików, zdjęć i schematów. Daje to możliwość kompletowania wszelkich informacji związanych z projektem w jednym miejscu. Program pozwala ponadto na katalogowanie części w odniesieniu do wielu różnych parametrów, takich jak: materiały, grubości, nazwy.

Radmanager umożliwia przydzielanie wykonania poszczególnych elementów do konkretnych maszyn w oparciu o statusy zleceń. Program daje możliwość powrotu do statusu „w produkcji” dla elementów, które z jakiegoś powodu nie zostały właściwie wycięte. Trafiają one wówczas do puli zleceń do wykonania i są rozmieszczane na kolejnym nestingu dla danej maszyny czy też materiału. Takie podejście do zarządzania parkiem maszynowym jest odpowiedzią na oczekiwania wielu polskich zakładów – dodaje Paweł Świątkowski.

Na szczególną uwagę zasługuje również wydajność oprogramowania. Oparty o bazę danych MS SQL Radmanager, umożliwia płynną pracę nawet przy dużych zbiorach danych. Dodatkowym atutem narzędzia, wynikającym wprost z zastosowania tego popularnego systemu bazodanowego, jest łatwość jego konfiguracji.

 

Źródło: Nicom
SOLIDWORKS 2018

INNE AKUALNOŚCI

KOMENTARZE

nadfa
Super super zapatos baratos Nike consiguieronjuntos para ver si hay sus zapatos favoritos. nike air comprar baratas baratas precio air max nike air baratas nike air max baratas
DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER CADNews

NewsLetter CADNews
Otrzymuj najnowsze informacje
z CADNews na swój e-mail.

REKLAMA

NX CAD CAM

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.