Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

MICRON3D color 24 Mpix

Po oficjalnej premierze nowego skanera MICRON3D color 24 Mpix na ostatnich targach TCT SHOW w Birmingham w Wielkiej Brytanii, firma SMARTTECH poinformowała, że nowy skaner 3d trafi do sprzedaży z początkiem lutego 2016.

Najnowszy produkt firmy SMARTTECH to najbardziej zaawansowane urządzenie do digitalizacji przestrzennej wraz z kolorem obiektu. Skaner cechuje się najwyższą dostępną na rynku rozdzielczością - 24 Megapixele, które odpowiadają 24 milionowej chmurze punktów z pojedynczego skanu. Tak wysoka rozdzielczość urządzenia pozwala na opisanie jednego milimetra kwadratowego ponad tysiącem punktów, z których każdy posiada nie tylko współrzędne XYZ ale również przypisany kolor RGB.

Chmura punktów reprezentująca kształt obiektu (współrzędne XYZ), a także kolor (RGB)

Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość odwzorowania rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. Dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane w badaniach i digitalizacji obiektów muzealnych i dzieł sztuki, a także konserwacji, druku 3D kolorowych kopii itp.

Targi TCT SHOW Birmingham w Wielkiej Brytanii - oficjalna premiera MICRON3D color 24 Mpix

Obudowa wykonana z włókna węglowego, a także wewnętrzny system antywstrząsowy zapobiega wpływom otoczenia na dokładność skanera, a wymienne filtry pyłoszczelne chronią wnętrze skanera podczas skanowania w trudnych warunkach (na przykład na wykopaliskach).

Oryginał i wydrukowana na  drukarce 3D kolorowa kopia.

Wrześniowy pokaz na targach wzbudził duże zainteresowanie na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza Azjatyckich, gdzie w ostatnim czasie kładzie się ogromny nacisk na digitalizację i badania na obiektach muzealnych. Oznacza to że obecność polskiego producenta skanerów na tamtych rynkach, daje bardzo dobre perspektywy dla powstałej w Polsce technologii.

Skaner 3D od początku lutego tego roku znajdzie się  w ofercie sprzedażowej zarówno firmy SMARTTECH jak i rozległej siatce dystrybutorów w ponad 30 krajach na świecie.

Więcej na temat nowego urządzenia Tutaj >>>

Źródło: www.skaner3d.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.