Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Już wkrótce wydanie 10 wersji SprutCAM

Zbliża się wydanie nowej 10 wersji oprogramowania SprutCAM. Nowa wersja przyniesie szereg pozytywnych zmian i nowych funkcji. Na szczególną uwagę zasługują nowe operacje i strategie zapewniające znaczny wzrost wydajności i jakości programowania CAM tj.:

Operacja SCALLOP czyli stały krok w bok w 3D. Równy krok w bok na całej powierzchni części 3D gwarantuje zachowanie właściwego toru narzędzia co doskonale nadaje się do obróbki skomplikowanych form i płaskorzeźb przy wysokich prędkościach.

Do głównych cech operacji Scallop należy m.in.:

- błyskawiczne obliczanie ścieżki narzędzia,
- jeden wjazd i wyjazd jeśli możliwe jest obrócenie,
- wysoka prędkość obróbki skrawaniem,
- możliwe jest generowanie ścieżek z zaokrąglonymi narożnikami.

Zaawansowana strategia planowania typu spiralnego przy wysokiej prędkości. Przejścia narzędzia będą tworzone w taki sposób, aby nigdy nie przekraczać podanego kroku w bok, dlatego też możliwe jest ustawienie maksymalnej prędkość posuwu bez obawy uszkodzenia narzędzia. Ostre narożniki ścieżki narzędzia mogą być zaokrąglone. Spiralna ścieżka będzie specjalnie konstruowana w taki sposób, aby nie zostawiać wysp na detalu.

Programowanie różnego typu maszyn do cięcia zapewniające zaawansowaną kontrolę narzędzia, które musi być skierowane wzdłuż ruchu. Narzędziem może być w tym przypadku np. nóż lub piła. Wymagane jest tu jednoczesna płynna obsługa 6 osi.

Na uwagę zasługuje również nowy symulator obróbki oraz podgląd ścieżki w czasie rzeczywistym.

Pełna lista nowości i zmian jest w trakcie opracowania i dostępna będzie już niebawem!

Ponad to warto dodać że firma NewTech Solutions Sp. z o.o., która jest dystrybutorem rozwiązania SprutCAM otrzymała niedawno certyfikat od producenta za jeden z najlepszych wzrostów sprzedaży oprogramowania SprutCAM w latach 2014-2015 w Europie.

Źródło: NewTech Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.