Leasing na oprogramowanie CAD CAM CAE PDM SolidWorks
CADNews
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

AKTUALNOŚCI

Premiera GstarCAD 2016 zbliża się wielkimi krokami

Najnowsza wersja GstarCAD została oficjalnie zapowiedziana. GstarCAD 2016 ukaże się jeszcze w tym roku zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej. Premiera planowana jest na początek grudnia 2015 r.  Dzięki wielu istotnym udoskonaleniom program jeszcze bardziej ułatwi i przyśpieszy pracę wszystkich projektantów.

Pierwszym zauważalnym usprawnieniem w GstarCAD 2016 będzie znacznie zwiększona wydajność działania. Program posiada znacznie ulepszone przejścia pomiędzy modelem a układem. Poprawiono również działanie opcji przybliżania oraz oddalania okręgów i łuków. Dzięki temu, w trakcie wykonywania tych operacji,  wszystkie obiekty będą wyświetlane precyzyjnie, nawet te znajdujące się na bardzo złożonych i skomplikowanych rysunkach. Optymalizacja programu dotyczy także dokładniejszego  snapowania do charakterystycznych punktów i lepszej graficznej prezentacji obiektów. GstarCAD 2016 ma cechować  się aż 20% wzrostem wydajności, w trakcie wykonywania większości popularnych poleceń, takich jak m.in.:  Otwórz, Kopiuj, Przesuń, czy też Cofnij. Pozwoli to projektantom znacznie zaoszczędzić czas i odczuwalnie przyśpieszyć  proces projektowania.

Optymalizacja

Kolejnymi elementami w GstarCAD 2016, które postanowiono ulepszyć jest intuicyjność i łatwość obsługi. Użytkowników programu z pewnością pozytywnie zaskoczy  wiele zupełnie nowych możliwości  dynamicznego wprowadzania danych, jak np.  lepiej dostosowany  wiersz poleceń, pozwalający na szybsze i prostsze wprowadzanie poleceń. W GstarCAD 2016 znajdą się nowe możliwości edycji polilinii. Teraz po najechaniu kursorem myszy na uchwyt, ukaże się menu kontekstowe, w jasny i przejrzysty sposób prezentujące dostępne opcje.

dynamiczne wprowadzanie

W najnowszej odsłonie GstarCAD wprowadzona zostanie obsługa plików DGN ( format Bentley Systems MicroStation), które będzie można importować oraz dodawać jako podkład. Pojawią się także 2 nowe opcje związane ze snapowaniem obiektów: Odległość od punktu końcowego oraz Podziel na segmenty.

Na zakończenie warto wspomnieć o dodaniu do programu takich możliwości, jak: edytowanie brył 3D, odwrócone zaokrąglenie oraz ulepszeniu narzędzi służących do wymiarowania.

Ponadto zainteresownaym tym programem przypominamy o trwającej aktualnie promocji. Kupując GstarCAD 2015 do 31.11.2015 r., otrzymasz bezpłatną aktualizację do GstarCAD 2016.

Źródło: gstarcad.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręczniki SOLIDWORKS

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.